Erzurum Haber Girişi : 26 Ocak 2021 16:48

Büyükşehir Belediyesi! Kes artık şunu!

Büyükşehir Belediyesi! Kes artık şunu!
Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Doğu Anadolu ve Ortadoğu'nun en büyük hayvan pazarının kendilerine aittir diye öteden beri övünür durur.

Erzurumajans-Vedat Refayeli-Şehir merkezine biraz uzakta olmasına rağmen özellikle geçtiğimiz Kurban Bayramı arifesinde büyük bir yoğunluğa sahne olan, ilk defa görenlerin de öve öve bitiremediği hayvan pazarı, gerçekten de modernliği ile güzel bir hizmet olarak hafızalara kazınmıştı. Mehmet Ağır gibi polis-zabıtadan devşirme, yöneticilik konusunda tecrübeli birinin de burada görevlendirilmesi artı bir değer kattı o hayvan pazarına. Ben de bir-iki yazımda, gerek modernliği ve gerekse yeni ahır ilaveleri, çevre düzenlemeleri ile o güzelliğe methiyeler dizmiştim. Ağır’ın da doğru tercih olarak belirttiydim.

 

Ama görüyorum ve son zamanlarda duyuyorum ki, sadece hayvan satışının olduğu bu yerde kesimin olmaması büyük bir eksiklik. Belki mevcut kesim yapan mezbahane yöneticileri rahatsız olacak ama böylesi bir tesiste kesimin de olması çok daha güzel ve de anlamlı olur. Tam kapasiteli bir tesis haline ancak o halde ulaşır. Görüştüğüm bir çok kasap, Büyükşehir Belediyesi hayvan pazarını kesim de yapmasını istediklerini söylediler ki haksız da sayılmayacaklarını ifade etmek isterim..

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Hüseyin özcan 26 Ocak 2021 17:08

    Kanunen ve mevzuat gereği burada kesim yapılamaz ! Lütfen haber yaparken biraz kanunları araştırınız