Erzurum Haber Girişi : 16 Mart 2021 17:07

Büyükşehir'in en sorunsuz personeli...

Kış ayları geldiğinde, hele de kar bastırınca Palandöken'e çıkış olmaz, bu durum gazete ve televizyonlara haber olurdu.

Erzurumajans-Vedat Refayeli-Karla kaplı yol yüzünden Palandöken dağı ile irtibat kesildi haberleri sıklıkça yeralırdı gazete ve televizyonlarda. Yaklaşık 5 yıldır yok artık öyle haberler. Yapılamıyor, çünkü artık kar bir araç sayesinde sorun olmaktan çıktı. Büyükşehir Belediyesi tarafından o gün oldukça yüksek bir fiyata yurtdışından ithal edilen UNİMOG aracı sayesinde karla kapalı yol işi tarih oldu.

 

En son teknolojiye sahip bu dört tekerli kar küreme aracı sayesinde ne kadar kar yağarsa yağsın dağda sorun olmuyor. Sürücüsü de özel eğitimli bu araç, sadece kar küremekle kalmıyor, aynı zamanda tuzlama da yapabiliyor. Çok sayıda işçinin yaptığı işi yapan araca sorunsuz personel demem de işte bu yüzden. Kaldı ki bu araç özellikle kış aylarında gece-gündüz çalışıyor, tabiri caizse bana mısın demiyor. Kış Turizm Merkezi’nde sadece çalıştırılmakla yükümlü aracın sayesinde artık küreme ve tuzlama sorunu yaşamadıklarını söyleyen Genel Sekreter Zafer Aynalı, ‘Yurt dışından getirtiğimizde  sanırım Türkiye’de ilk’ti. Bugün fiyat olarak değeri de sanırım aldığımız zamanki fiyatın 3-4 katı’’açıklamasını yaptı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.