Kültür-Sanat Haber Girişi : 21 Aralık 2013 19:16

Büyükşehir Reyhani'yi hatırladı

Büyükşehir Reyhani'yi hatırladı
Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen programda Erzurumlu Ünlü Âşık Yaşar Reyhanî, vefatının 7. yılında anıldı.
 Erzurumajans-Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen programda Erzurumlu Ünlü Âşık Yaşar Reyhanî, vefatının 7. yılında anıldı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen programda Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Dilaver Düzgün, ünlü halk ozanı Reyhanî`nin hayatı ve sanatıyla ilgili bir konferans verdi.

Konferanstan sonra sahneye çıkan Eski Milli Eğitim Müdürü Fevzi Budak Aşık Yaşar Reyhani'nin şiirlerinden örnekler okudu.

Programda daha sonra Erzurumlu halk ozanları Rahim Sağlam, İhsan Yavuzer ve Selami Yağar ile Doğu`nun Sesi Fasıl Grubu da sahne alarak Reyhanî türkülerini seslendirdiler.
Programa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mevlüt Coşkun, İl Müftü Yardımcısı Celal Büyük, DİVA-SEN Erzurum Şube Başkanı Osman Temel, ESKİ Genel Müdürü Remzi Ertek ve çok sayıda davetli katıldı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.