Kültür-Sanat Haber Girişi : 03 Aralık 2015 18:31

Büyükşehir'den ''tarihe yolculuk'' projesi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nın gençler için hazırladığı "Tarihe Yolculuk Projesi" ile öğrencilere tarih bilinci aşılanıyor.

Erzurumajans-Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nın gençler için hazırladığı "Tarihe Yolculuk Projesi" ile öğrencilere tarih bilinci aşılanıyor.


Proje kapsamında, şehre ziyarete gelen insanı yardım kuruluşu 'Yeryüzü Doktorları' ile Erzurum İmam Hatip Ortaokulu'nda öğrenim gören çocuklara, kentin tarihi mekânları anlatıldı. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı'nın koordinatörlüğünde çocuklara Erzurum Müzesi, Erzurum Kalesi, Çifte Minareli Medrese, Lalapaşa Cami, Ulu Cami, Üç Kümbetler, Yakutiye Medresesi ve Tebrizkapı Sanat Çarşısı gezdirildi. Söz konusu projeyle şehrin sosyal ve kültürel yönleri anlatıldı, çocuklara tarih şuuru aktarıldı. Aktiviteye katılan öğrenciler, "Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin bu projesi sayesinde daha önce gezme imkânı bulamadığımız yerleri ziyaret ettik. Erzurum tarihine tanıklık ettik. Bize sunulan bu güzel projeden ötürü Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen'e teşekkür ediyoruz" dedi.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.