• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 02 Ekim 2013 20:06

Çaykara'da çok katlı otopark gün sayıyor

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, "Şehrimize hem yeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz hem de kent trafiğini hafifletmek adına yeraltı otoparkı yapıyoruz" dedi.
Erzurumajans-Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, "Şehrimize hem yeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz hem de kent trafiğini hafifletmek adına yeraltı otoparkı yapıyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediyesi'nin yatırım programları arasında yer alan Numune Rekreasyon Alanı ve Yeraltı Çok Katlı Otoparkı'nın yapımı hızla devam ediyor. Hastaneler Caddesi'nde eski Numune Hastanesi'nin bulunduğu 17 bin metrekarelik arsa üzerine inşa edilen yeni rekreasyon alanı, iki işlevi olan bir yatırım olarak planlandı. Yeni bir dinlenme ve eğlence alanı olarak kullanılacak olan dev yatırımın zemini çok katlı otopark olarak tasarlandı. 490 araç kapasiteli çok katlı otopark, zaman zaman Çaykara, Hastaneler Caddesi ve Havuzbaşı'nda oluşan trafik yoğunluğu en asgari seviyeye çekecek.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Av. Ahmet Küçükler, serhat kent Erzurum'u meydan, dinlenme ve otoparklarıyla ünlü bir şehir haline getirdiklerini söyledi. Başkan Küçükler, şöyle dedi: "Şehrimize hem yeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz hem de kent trafiğini hafifletmek adına yeraltı otoparkı yapıyoruz. Bir dönem sağlık kurumunun bulunduğu bölgeye şuan inşa ettiğimiz Numune Rekreasyon Alanı ve Yeraltı Çok Katlı Otoparkı'nın yapımı sürüyor. Büyük yatırımlarımız arasında yer alan bu proje iki ayrı uygulamayı kapsıyor. Burada yeni bir yaşam alanı oluşturuyoruz. İçerisinde spor üniteleri, dinlenme alanları, futbol ve basketbol sahasının bulunduğu dinlenme ve eğlenme alanı, bölgede önemli bir ihtiyaca cevap veriyor."

"OTOPARKLAR YAYGINLAŞIYOR"


Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, 9 yılda şehrin kanayan yarası trafik ve park sorununu ortadan kaldırdıklarını ifade etti. Küçükler, şöyle devam etti: "Birçok yatırımı kentimizin 50 yıllık ihtiyacına göre şekillendirdik. Ulaşımda çığır açtık. Dokuz yıl öncesine kadar kent ulaşım hizmetinde belediyeye ait bir tek araç yoktu. Yüce Allah'a hamd olsun, şuan itibariyle kırmızı ve mavi araç filomuzla toplu ulaşımı rahatlattık. Trafik sorunu ve park problemi Erzurum'un kara bahtıydı. Şükürler olsun ki; bu kanayan yaraya da merhem olduk. Az zamanda çok iş yaptık, yapmaya devam ediyoruz. Numune Rekreasyon Alanı ve Yeraltı Çok Katlı Otoparkı uygulamaya geçtiğinde, araç sayısı her geçen gün artan kentimizde, trafik ve park sorunlarının çözümünde, çok önemli bir mesafe daha almış olacağız."
Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • ebru tatar 01 Ocak 1970 02:00

  yaparsan suç yapmasan daha büyük suç bu milleti nasıl razı edelim daha önce yatanları unuttunuz galiba

 • ali dumlu 01 Ocak 1970 02:00

  yaz boyunca durdular,kış geldi inşaata başladılar...

 • okan türk 01 Ocak 1970 02:00

  arkadaşım neden yazılarımı yayınlamıyorsunuz.. ne o sizdemi küçüklerden korkuyorsunuz ben onu eleştirdiğim zaman hiç bir yazım yayınlanmadı bi de diyosunuz korkusuz basın peehhh basına bak değişin siz bu başlığı ciguliye yalaka basın....

 • Otoparkçı 01 Ocak 1970 02:00

  HMMM BİZDE AĞZIMIZI AÇMIŞ OTOPARKIN BİTMESİNİ BEKLİYORUZ ŞEHRİMİZ VE ÜLKEMİZ İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR YATIRIM BİR AN ÖNCE BİTSEDE GURUR DUYSAK TEBRİKLER BAY KÜÇÜKLER....!!!!