Çığ, tipi ustaları!

Bir zanaatı bütün incelikleriyle, gereği gibi öğrenmiş olan ve onu kendi başına uygulayabilen, yapabilen kimseye denir usta. Kuşkusuz çığ ve tipi gibi doğal afetlerden korunma da, kurtarma da profesyonellik ve de beceri gerektiren bir iştir. İşte Erzurum AFAD’ın Çığ Ekibi de bu ustalardan oluşmuş ve görünen o ki endişeye mahal yok. AFAD’ın Erzurum İl Müdürü Selahattin Karslı'yı aradım dün yağan yoğun kardan dolayı. Ekipleriniz herhangi bir çığ ve tipi tehlikesi karşısında hazır mı diye. ‘’Hem de dünden hazır!’’ dedi Karslı.

 

Bünyelerindeki mevcut çığ ekibinin Türkiye’nin tek profesyonel ekip olduğunu söyleyen Müdür, bu konuda ehliyet sahibi, rasat becerileri de olan 15 kişilik bir ordu olduğunu belirtirken, bir çok çığ hadisesine de kendilerinin gittiğine işaret etti.  Bu konuda gerekli bilgi ve beceriye sahip ekibinin dışında diğer personellerin de çığ konusunda bilgi sahibi olduklarını söyleyen  Karslı, aynı şekilde tam donanımlı araç ve teçhizatrlarıyla tipide mahsur kalanlara da yardımcı olan bir ekiplerinin olduğunu söyledi. Müdüre göre bütün bu hizmetler sadece öyle Erzurum ve çevresi ile sınırlı değil. Nerede çığ ve tipi var, onlar orada! Ee, bize de artık böylesine becerikli ve de deneyimli ekip ile birlikte müdüre kolaylıklar ve aynı zamanda da başarılar dilemek kalır..


TUTTUĞUM BABA SÖZLER: Cahil ile tartışırken söyleyeceğin her söz ateşe atılmış bir odundur aslında! (Tolstoy)

DUVARIN DİLİ: Terk etmek kolaysa senin için, el sallamak zor değil benim için!

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.