Erzurum Haber Girişi : 27 Nisan 2017 18:45

Çocuk Koruma Kanunu il koordinasyon toplantısı yapıldı

Çocuk Koruma Kanunu il koordinasyon toplantısı yapıldı
Erzurum'da Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon toplantısı yapıldı.
Erzurumajans-Erzurum'da Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon toplantısı yapıldı. 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen toplantıya, Aile ve Sosyal Politikalar il Müdür Yardımcısı Tamer Ekinci, başkanlığında düzenlenen Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Toplantısına kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Toplantıda, 5395 sayılı kanunun uygulama yönergeleri, kardelenler evde büyümesin projesi, ve sosyal politika geliştirme projesi ele alındı.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı Ekinci, koruyucu ve destekleyici tedbir kararları ve il müdürlüğünün çocuk hizmetleri konusunda yaptığı çalışmalarla ilgili bilgi verdi.

Ekinci, 5395 sayılı çocuk koruma kanununa göre verilen tedbir kararları ve uygulayıcı kurumlar, il müdürlüğüne bağlı kuruluş kapasiteleri, çocuk sayıları ve aile yanında desteklenen çocuklar, kuruluşlarda kalan çocukların koruma ve bakım altına alınma nedenleri, koruma ve bakım altında olmayıp 5395 sayılı çocuk koruma kanunu kapsamında alınan tedbir türleri ve sayıları konularında bilgi paylaşımında bulundu.

İl Koordinasyon toplantısı görüş ve önerilerin paylaşılmasıyla sona erdi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.