• DAYI HABER İÇE
Erzurum Haber Girişi : 24 Mayıs 2016 18:56

Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon toplantısı

Erzurum'da Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon toplantısı yapıldı.
Erzurumajans-Erzurum'da Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon toplantısı yapıldı. 

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde, Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir, başkanlığında düzenlenen Çocuk Koruma Kanunu İl Koordinasyon Toplantısına, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Şermil Zil, İl Müdür Yardımcısı Cemil İlbaş, İl Göç İdaresi Müdürü Haşim Özcan, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı Cumhuriyet Savcısı Can Bayır, Erzurum Kalkınma Vakfı Başkanı Erdal Güzel ve İl Jandarma Komutanlığı, Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi Müdürlüğü, İŞ KUR, Aziziye Belediyesi Yakutiye Belediyesi, Atatürk Üniversitesi, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Vuslat Derneği, İHH VE Ebu İshak Vakfı temsilcileri katıldı.

Vali Yardımcısı Özdemir, burada yaptığı konuşmada çocuk hizmetlerinde kurumlar arası sinerjinin önemine değindi.

Mülteci ve sığınmacı çocuklar konusunda sivil toplum kuruluşları ve kamu kurumlarının duyarlı olmasını isteyen Özdemir, mülteci ve sığınmacı çocukların eğitimlerinin aksamaması için gerekli çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Özdemir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından hazırlanan Erzurum Çocuk Hizmetleri il kataloğunda çocuk hizmeti veren kurumların çalışmalarına yer verildiğini söyledi.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Yardımcısı İlbaş ise yaptığı sunumda, 5395 sayılı çocuk koruma kanuna göre koruyucu ve destekleyici tedbirler ile daha önce yapılan çocuk koruma kanunu il koordinasyon toplantısında alınan kararlar konusundaki çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

İl ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Zil ise kurumun çocuk hizmetleri konusunda yaptığı çalışmalar konusunda bilgi paylaşımında bulundu.

İl Koordinasyon toplantısı görüş ve önerilerin paylaşılmasıyla sona erdi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.