Siyaset Haber Girişi : 19 Aralık 2023 14:00

Cuma günü Erzurum'a geliyor. Vali, Emniyet Müdürü ve Jandarmayı uyardı!

Cuma günü Erzurum'a geliyor. Vali, Emniyet Müdürü ve Jandarmayı uyardı!
AK Parti Milletvekili Abdurrahim Fırat'ın, Şeyh Sait ile ilgili paylaşımının ardından sular durulmuyor. Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, Erzurum ziyareti öncesinde paylaşımda bulunan gazeteci Fuat Uğur'a cevap vererek, provokasyon uyarısında bulundu.

Şeyh Sait’in isminin Diyarbakır’da bir bulvara verilmesiyle başlayan tartışmalar sürüyor.

 

Şeyh Sait’in üçüncü kuşak torunu olan AK Parti Erzurum Milletvekili Abdurrahim Fırat’ın “Bazı terbiyesiz ve ahlaksız zevatların Şeyh Said Efendi hakkında sarf ettiği beyanlar hakkında TCK hükümlerine göre hakaret oluşturan sözler nedeniyle suç duyurusunda bulunacağımızı ve Şeyh Said Efendinin sahipsiz olmadığı kamuoyuna beyan ederim” paylaşımıyla alevlenen tartışmaya, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ da “Canı cehenneme” diyerek katılmıştı.

 

İL BAŞKANI TEHDİT EDİLDİ, HAKARETE UĞRADI

 

Zafer Partisi İl Başkanı Abdülhamit Uzun’un da paylaşımları nedeniyle tehdit edilip, hakarete uğramasından sonra MHP Lideri Devlet Bahçeli de "Hınıslı Sait bir vatan hainidir" açıklamasında bulundu.

 

Birbiri ardına gelen açıklamaların ardından gazeteci Fuat Uğur da dikkat çeken bir paylaşımda bulundu. Uğur, “Ümit Özdağ’ın yarın Erzurum’da Şeyh Sait tartışmasını kaşıyarak kışkırtıcılık yapma niyetinde olmadığını ümit etmek istiyorum. Amacını biliyorum. Netehyahu’nun ve oğlunun ‘Free Kurdistan’ paylaşımlarının boşuna olmadığını düşünüyorum” dedi.

 

 

“GAZETECİ Mİ, İSTİHBARATÇI MI TARTIŞILIR…”

 

İl Başkanlığı binasının açılışı ve düzenlenecek konferansa katılmak üzere bu Cuma günü Erzurum’a gelecek olan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Fuat Uğur’un bu paylaşımı üzerine açıklama yaptı.  

 

Genel Başkan Özdağ, “Fuat Uğur adlı bir zat var. Fuat Uğur’un ne kadar gazeteci ne kadar istihbaratçı olduğu tartışılır. Kendisi komünist partisinden AK Parti’ye geçmiş ki, genellikle bu görevlendirmeyle olur. Bu zat bir tweet atmış, ‘Ümit Özdağ Erzurum’da Şeyh Sait ile ilgili bir provokasyon yapmaz umarım’ diyor. Bu ve başka işaret fişekleri sosyal medyada şeriatçı ve bölücü çevrelerden gelen Zafer Partisi’nin Erzurum ziyaretine karşı bir provokasyon hazırlığı olduğunu gösteriyor. Buradan Erzurum Valisine Emniyet Müdürüne, jandarma alay komutanına, MİT Bölge Başkanına ve İçişleri Bakanına sesleniyorum. Zafer Partisi Türkiye’nin her yerinde teşkilatları, siyasi çalışmaları olan bir siyasi partidir. Ve hiçbir tehditle, şantajla provokasyon girişimiyle Türkiye’nin her hangi bir yerinde siyasi faaliyetlerinden alın konulamaz. Eğer partimize yönelik bir provokasyon girişimi varsa bunun engellenmesi için yetkilileri göreve davet ediyoruz” dedi. Haber: Onur SAĞSÖZ – TIKLA İZLE

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.