Siyaset Haber Girişi : 05 Mayıs 2023 20:14

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 80 yılda yapılamayanı 21 yıla sığdırdık

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 80 yılda yapılamayanı 21 yıla sığdırdık
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erzurum'da düzenlenen mitingde, "80 yılda yapılamayanı 21 yıla sığdırdık" dedi.

Daha önceleri terörle mücadelede başkalarına muhtaç bir ülke olunduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizden önce terörle mücadelede başkanlarına muhtaç bir ülke vardı. Terörle mücadelede artık başkalarından ne silah ne icazet alıyoruz. Nerede terörist varsa başlarını tek tek eziyoruz. Sınırlarımızın içinde olduğu gibi Irak ve Suriye'de de nefes aldırmıyoruz” dedi. 

 

Günlük yüz bin varil üretim kapasitesine sahip Gabar petrolünü halka sunmaya hazırlandıklarını ifade eden Erdoğan, “Petrolün kalitesiyle ilgili birileri konuşuyor, burası önemli dikkat edin Bizim petrolümüz Erzurum dut pekmezi kıvamında. Bayılırım Erzurum'un dut pekmezine. Hamdolsun petrolümüz en üst seviyede. Enerji bağımlılığımızı sona erdirmek için çalışmaya devam edeceğiz. Türkiye Yüzyılı'nı hep birlikte inşa edeceğiz” diye konuştu. 

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'ye yönelik eleştirileri kapsamında ise, “Buradan Hınıs'taki kardeşlerime sesleniyorum bunlardan ne bekliyorsunuz, benim Hınıslı kardeşim imanlıdır, inançlıdır. Bu imansızlara, kitapsızlara, ezansızlara artık hadi buradan demeyecek mi” dedi.

 

 

Masadakilerin sürekli kavga ettiğini söyleyen Erdoğan, “Yakında bölücü örgüt yöneticilerine ve FETÖ'cülere de ne söz verdiklerini açıklarlar. Önce altı benzemezi bir araya topladılar sonra masanın altından HDP'yi çıkardılar” ifadesini kullandı. 

 

 

Millet İttifakı'na yönelik eleştirilerini sürdüren Erdoğan, isim vermeden İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'e yüklenerek, “En pis işleri de buna havale etmişler. Cami ile kilise ortasında kalmış, kontrolü kaybetmiş bir vaziyette. Allah bir an önce bu cendereden kurtulmayı nasip etsin. Bu ülkeye baharı biz getirdik. Terörü durduran kim. Terör bitti bahar geldi. Rotası, çizgisi ilkesi olmayan böyle bir masadan ülkeye hayır gelir mi? Pensilvanya, Kandil'le iş birliği yapanların bu ülkeye faydası olur mu? Teröriste terörist diyemeyenler, Alevi-Sünni diyerek bölenler, 85 milyonu barış içerisinde bir arada yaşatabilir mi? Gizli açık ortaklarıyla bu kumar masasını tasfiye etmeye var mıyız. Bay bay Kemal ve ortakları kimlerle kol kola girerse girsin biz yolumuza sizlerle yürümeye devam edeceğiz. Millet bizden Türkiye Yüzyılı'nı inşa etmemizi bekliyor” şeklinde konuştu.
Erzurum'a 84 milyar yatırım yapıldığını kaydeden Erdoğan, “Bu yatırımların kesintisiz sürmesi için 14 Mayıs çok önemli. Tercihinizi hizmet ve eser siyasetinden yana kullanın” dedi. İHA 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • ALİ MURAT URAL ERZURUM 06 Mayıs 2023 08:15

    BEN ESKİ HAZİNE VE MALİYE BAKANI SAYIN BERAT ALBAYRAK DAN BİR ÇALIŞMAMDAN DOLAYI ÖDÜL ALMIŞ VEDE TEŞEKKÜR MEKTUBU ALMIŞ BİRİ OLARAK SÖYLÜYORUM..YAPILAN SOSYAL YARDIMLARA BAKIYOM.MİTİNGDE Kİ KALABALIĞA BAKIYOM.SAYI OLARAK BİRBİRİYLE UYUŞMAMIŞ.NORMALDE 350 BİN KİŞİ OLMALIYDI..REİSİN YERİNDE OLSAM... BAŞDA MİLLETVEKİLLERİNİ VE MİLLETVEKİLİ ADAYLARINI AK PARTİ İL BAŞKANINI VE B.BELEDİYE BAŞKANINI KARŞIMA ALIR BUNLARA TABİRİ CAİZSE TEKME TOKAT GİRERDİM.SOSYAL YARDIMLARIDA AZALTIRDIM YENİDEN GÖZDEN GEÇİİRDİM.

  • ALİ MURAT URAL ERZURUM 06 Mayıs 2023 07:31

    AK PARTİ 6 MİLLETVEKİLİ ÇIKARMASA BEN REİSİN YERİNDE OLSAM ERZURUMLULARA VERİLEN TÜM YARDIMLARI KESERİM...ÇÜNKÜ NUFUS ORANLAMASINA GÖRE EN ÇOK SOSYAL YARDIMI ERZURUM ALIYOR..DİLE KOLAY 70 .000 [ YETMİŞBİN AİLE.]...BU 70.000 ERZURUM İLÇELERİ KÖYLERİ DAHİLDİR..70 ÇARPI 4 280 BİN KİŞİ YAPAR..BUNU BEN SÖYLEMİYOM HAZİNE BAKANI SÖYLÜYOR.BİZ 21 YIL İÇİNDE TÜRKİYEDE 4.5 MİLYON AİLEYE SOSYAL YARDIM YAPIYORUZ DEDİ.4.5 MİLYONU 4 İLE ÇARPARSAK 18 MİLYON KİŞİ DEMEKKİ SOSYAL YARDIM ALIYOR...AİLELER 4 KİŞİLK OLDUĞU İÇİN 4 İLE ÇARPIYOM.MATEMATİKSEL OLARAK BÖYLE...HADİ BAKALIM SOSYAL YARDIM ALAN AİLELER KAPI KAPI GEZERMİSİNİZ KOŞARMISINIZ ONU BİLEMEM. AMA REİS 6 VEKİL İSTER...YOKSA YARDIMLAR KESİLİR.BENİM NACİZANE GÖRÜŞÜM BUDUR...

  • Dadas 05 Mayıs 2023 23:59

    Devleti yönetmenin gereği bir şeyler yapmak zaten hiç bir şey yapmayacaksınız niye aday olursunuz ki geçen dönem yönetenler pasif davrandı hiçbir şey yapmayan koltuk sevdası olan kendi cebini doldurmaya gelen hiç aday olmasın Cumhur ittifakı kurulmadan önce akp de bir şey yapmadı bu ülkeye yol yaptık köprü yaptık dediler sadece ekonomiye dayalı üretime dayalı hiçbir şey yapmadılar ta ki Cumhur ittifakı kurulunca ya kadar serbest piyasa ekonomisi kontrol altına alınmazsa Cumhur ittifakının da bir sonraki dönemde olmayacağını söyleyebiliriz...