• BERARD HABER DETAY
Ekonomi Haber Girişi : 06 Aralık 2021 12:37

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar ziyareti öncesi önemli açıklamalarda bulundu.

ERZURUM AJANS - Cumhrubaşkanı Erdoğan, ''İşçimizi zora sokmayacağız. En uygununu, en ideal olanını gerek brüt gerek net masaya yatırarak nihai kararımızı vereceğiz. İşveren kesiminin de alınan karardan memnun olması gerekiyor'' dedi. 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Katar ziyareti öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. "Asgari ücret 4 bin TL olacak mı?" sorusunu cevaplandıran Erdoğan, 'İşçimizi zora sokamayacağız. İnşallah en uygun olanına karar vereceğiz. Şu anda Sayın bakan işçi ve işveren kesimiyle görüşmeleri yapacaklar. Bu görüşmelerle birlikte bir yere varacaklar. Bu görüşmelerde ne yaptılar, tarafların teklifleri nedir? Biz bunları bir görelim. Daha önce de söylediğim gibi biz kesinlikle işçimizi zora sokmayacağız. Asgari ücret noktasında da en idealini gerek brüt gerek net masaya yatıracağız. Sonra da en nihai kararı vereceğiz. Sadece işçi kesiminin memnuniyeti değil, işveren de bu kararla memnun olması lazım. Çünkü yatırım, istihdam, üretim, ihracat ve büyüme. Bizim burada hem işçinin emeğine hem de işverene ihtiyacımız var" dedi. 

 

En rahatsız olduğum konu!

 

Stokçuluk yapanları da uyaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda Ticaret Bakanımız da burada. Özellikle benim en çok rahatsız olduğum konu, stokçuluk. Biliyorsunuz bizim dinimizde de haramdır. Görüyoruz ki stokçuluk yapan var. Otomotiv sektöründe bile stokçuluk var. Sıfır otomobiller depolanıyor. Hele hele gıda da stokçuluk yenilir yutulur bir şey değil" ifadelerini kullandı. 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.