• AKTAŞ
Siyaset Haber Girişi : 04 Aralık 2021 15:23

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na TÜİK tepkisi!

Erdoğan, "İnsan utanır. Bir insan davet edilmediği yere gidemez. Devletin bu kurumları senin şamar oğlanın değil. Buralar ciddi kurumlardır" dedi.

ERZURUM AJANS - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda gerçekleşen açılış töreninde önemli açıklamalarda bulundu.  

 

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz gün enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından Türkiye İstatistik Kurumu'nu (TÜİK) ziyaret etmek istediklerini söyledi. TÜİK'e gerçekleştirmek istedikleri ziyaretin ardından kendilerine randevu verilmediğini belirten Kemal Kılıçdaroğlu, aynı gün 'Saat 11.00'de TÜİK'teyiz.' diyerek kurum binasının önüne gitti.

 

Kılıçdaroğlu'na TÜİK eleştirisi 

 

İçeri alınmamaktan şikayetçi olan Kılıçdaroğlu'na, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan eleştiri geldi.


Bugün Siirt'te toplu açılış törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Merkez Bankasından randevu istiyorlar. Merkez Bankası randevu veriyor. Çıkıp arkasından konuşuyor. Geçen gün de Türkiye İstatistik Kurumu'ndan randevu almadan oraya da gitmek istedi. TÜİK'de buna randevu vermedi. İstatislik kurumunun önünde bir genel başkan orada gösteri yapıyor. Bir insan davet edilmediği bir yere gidemez. Devletin kurumları senin şamar oğlanın değil" dedi. 

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

 

Siirt'te okuduğum bir şiir sebebiyle hapse atılarak siyasi hayatımı sona erdirmek istediler. Sonra bin bir mücadele ile yeniden döndüğünüz ülke ve millete hizmet yolunda başlangıcı tekrar Siirt'te yaptık. Yiğit düştüğü yerden kalkar... Bu sözü hayata geçiren Siirt demokrasi ve kalkınma mücadelemizde de hep yanımızda oldu. Biz de Siirt'in gelişme için ne gerekirse yaptık. Bugün de elimiz boş gelmedik.

 

Şehrimize kazandırdığımız toplam yatırım bedeli 2,5 milyonu geçen 75 kalem eser ve hizmetin açılışını gerçekleştiriyoruz. Lineer Metal Çinko Üretim Tesisi 102 milyon dolarlık yatırım bedeli ile şehrimiz ve ülkemiz için önemli bir yatırım. Gençlerimiz bilmez 20 yıl öncesine gidelim. Ne havaalanı, ne buraya böyle bir yol var mıydı? Üniversite var mıydı? Şimdi maşallah yolumuz çift gidiş ve geliş...

 

50 bin ton sonra 150 sonra 250 bin tona çıkacak tesis şehrimize yapılan en büyük sanayi yatırımıdır. Fabrikalarımız da en kısa sürede tamamlanacak. Proje bittiğinde 400 milyon dolarlık yatırım bedeline ulaşacak. Ülkemizin çinko ihtiyacının yüzde 40'ını karşılayacak. İlk olarak 500 kişiyle olan istihdam 3 bin kişiye çıkacak sonrasında ise 7500 kişiye iş sağlanacak.

 

Çinko ithalatı için 1 milyar doların önemli kısmı ülkemizde kalacak ve ihracat kapısı açacağız. Cari dengeyi fazlaya dönüştüreceğiz. Bu tesis tek başına ülkemizi üretim, ihracat ve büyüme üzerine kurulu ekonomi programımızın ispatıdır. Artık terörü teröristlerin saldırılarını değil, üretim ve istihdamı konuşacağız.

 

Açacağımız tesisler yeni ekonomi politikamızın ne derece doğru olduğunu ortaya koyuyor.

 

İnsanlar artık iş ve aş için başka yerlere gitmeyecek. Bu tesisin inşaatını temel atma töreninin üzerinden 18 ay geçmeden tamamlanması da önemlidir. Toplu açılış törenimizde barajımızı da hizmete açıyoruz. Şirvan Barajı enerjiye katkıda bulunacak. Zarova Köprüsü'nü de bugün açıyoruz. Bizim gündemimizde ülkemize daha fazla eser kazndırmak var.


 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.