• AKTAŞ
Siyaset Düzenleme Tarihi : 13 Ağustos 2020 19:12 Haber Girişi : 13 Ağustos 2020 19:18

'Cumhurbaşkanı kim olsun?' anketi!

ADA Araştırma şirketi yapmış olduğu son seçim anketinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, en yakın rakibi Mansur Yavaş'a fark attı. Adı son dönemlerde cumhurbaşkanlığı adaylığı için geçen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise üçüncü sırada yer aldı.

Erzurumajans-ADA Araştırma şirketinin yapmış olduğu "Cumhurbaşkanı kim olsun?" anketinde ilk sırada Cumhurbaşkanı Erdoğan yer alırken, muhalefet seçmeni tercihini Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'tan yana kullandı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise Yavaş'ın ardından üçüncü sırada yer aldı. Muharrem İnce ise yüzde 3,7'lik oy oranıyla son sırada yer aldı.

 

ADA Araştırma şirketi yapmış olduğu son seçim anketinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, en yakın rakibi Mansur Yavaş'a fark attı. Adı son dönemlerde cumhurbaşkanlığı adaylığı için geçen İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ise üçüncü sırada yer aldı.


Son dönemlerde bir türlü gündemden düşmeyen erken seçim tartışmaları anket şirketlerini de harekete geçirdi. Yapmış olduğu seçim anketini kamuoyu ile paylaşan son şirket ADA Araştırma oldu. Şirketin yaptığı araştırmada katılımcılara "Bu pazar Cumhurbaşkanlığı seçimi olsa hangi adaya oy verirsiniz?" sorusu yöneltildi. Anketten çıkan sonuca göre Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oy oranı yüzde 43,2 çıkarken, en yakın takipçisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş yüzde 14'te kaldı.

 

İMAMOĞLU ÜÇÜNCÜ SIRADA


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçildikten sonra kulislerde muhalefetin cumhurbaşkanı adayı olarak ismi ön plana çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ise yüzde 13.8'lik kesimin desteğini alarak üçüncü sırada kendine yer bulabildi.

 

Ankete göre sorulan isimlerin yüzdesi şöyle;

 

Ekrem İmamoğlu yüzde 13,8
Meral Akşener yüzde 6,8
Selahattin Demirtaş yüzde 5,7
Devlet Bahçeli yüzde 4,2
Muharrem İnce yüzde 3,7

 

ada

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Murat abacı 15 Ağustos 2020 09:56

    Yalandan kim ölmüş anket neye gore yapıldı esenler belediyesindeki akp li vatandaş lara sorulmuş galiba ülke mahvolmuş müsebibi erdoğanın kendisi iken bu anket palavradır PARTILI CUMHUR NASKANI OLMAZ KARDEŞİM BIR INSAN YA PARTISININ BAŞINDA OLUR YADAYAFA ÜLKESİNİN SIZ HEM ÖĞRETMENLİK HEM MOBILYACILIK YAPAN INSAN GÖRDÜNÜZ MÜ CEP DOLSINDA NASIL DOLARSA DOLSUN

  • ttt 14 Ağustos 2020 02:07

    yalanınız batsın yalaka herifler.