• AKTAŞ
İlçeler Haber Girişi : 06 Nisan 2016 18:48

Dadaşkent'te 7 bin metre karelik sosyal tesis

Aziziye Belediyesinin öncülüğünde Dadaşkent'te işadamı Mehmet Bora tarafından 7 bin metrekare alan üzerine kurulan iki halı saha, hamam, yüzme havuzu, sauna, buhar banyosu, SPA merkezi, fitness ve düğün salonları hizmete girdi.
Erzurumajans-Aziziye Belediyesinin öncülüğünde Dadaşkent'te işadamı Mehmet Bora tarafından 7 bin metrekare alan üzerine kurulan iki halı saha, hamam, yüzme havuzu, sauna, buhar banyosu, SPA merkezi, fitness ve düğün salonları hizmete girdi. 

Dadaşkent'teki sosyal tesislerin açılışına AK Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Eyüp Tavlaşoğlu, İran İslam Cumhuriyeti Erzurum Başkonsolosu Hüseyin Ghasemi, belediye meclis üyeleri,muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu, "Sağlam kafanın sağlam vücutta bulunduğuna inanırız. Bunun için en önemli şey spor yapmak. Spor yapmak için de böyle güzel mekanlara ihtiyaç duyarız. Böyle tesisler önemli bir ihtiyacı giderdiği gibi, onlarca kişiye de istihdam sağlaması açısından oldukça önemli. Tesisin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum."dedi.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan da, ilçe halkının bir talebini daha yerine getirmenin mutluluğunu yaşadıklarını bildirdi Dadaşkent'teki tesisin tüm Erzurum'a hizmet verebilecek kapasitede olduğunu işaret eden Orhan, "Dadaşkent'te yapılan spor kompleksinin yanına Erzurum'da bir ilk olacak, kapalı çocuk oyun alanı yapmak istiyoruz" diye konuştu.

Açılışta Borapark Sosyal Tesisi içerisinde yer alan Düşler Sarayı Düğün Salonlarının işletmecisi Mehmet Nuri Gürsel ilçedeki bir şehit ailesinin ücretsiz düğün organizasyonu yapacaklarını belirtti. 

Yatırımcı Mehmet Bora ise tesiste Osmanlı hamamı, sauna, buhar banyosu, havuz, SPA, kafeterya, 700 metrekare fitness salonu ve iki adet halı saha, Düşler Sarayı adı ile de balo, mezuniyet, toplantı, düğün organizasyonları için iki salonun bulunduğunu belirtti. 

Yatırımların bunlarla sınırla olmayacağını dile getiren Bora, gelecek yıla yetiştirilmesi planlanan birkaç projelerinin olduğunu, öncelikli olarak apart otel projesine başlayacaklarını söyledi.

Konuşmaların ardından Borapark'ın açılışı gerçekleştirildi. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.