• AKTAŞ
İlçeler Haber Girişi : 24 Temmuz 2013 02:20

Dadaşkent'teki canlı müzik işkencesine son

Eksi25haber'in dün gece takipçilerine duyurduğu ve Erzurumajans.com'da yer alan habere Aziziye Belediyesi duyarsız kalmadı.
Erzurumajans-Dadaşkent Dede Korkut Parkı'ndaki canlı müzik işkencesi haberi kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

Alparslan Mahallesi Dede Korkut Parkı'nda iftardan sonra başlayıp gece yarısına kadar süren canlı müzik Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz'in talimatları sonrasında son buldu.

Park işletmecileri tarafından ramazan ayı boyunca özel olarak hazırlanan canlı müzik programı yüksek ses nedeniyle mahalle sakinlerinin büyük tepkisine neden olmuştu. Vatandaşların 'müzik durdurulsun' talebine duyarsız kalmayan Aziziye Belediye Başkanı Fatih Cengiz bugün konuya el koydu. Park işletmecileri bugün itibariyle canlı müzik programına son verdi.

Başkan Cengiz'e teşekkür eden Alparslan mahallesi sakinleri, özellikle çocuklar ve yaşlılar yüksek sesten dolayı rahatsız oluyordu. Canlı müzik adeta bir işkenceye dönüşmüştü. Başkan talimat vererek müziğin çalınmasını engellemiş. Kendisine Alparslan Mahallesi sakinleri olarak teşekkür ediyoruz"dediler.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.