• AKTAŞ
Kültür-Sanat Haber Girişi : 05 Kasım 2014 01:05

Dadaşlar, madenciler ve şehitler için dua ettiler

Dadaşlar, bu kez şehitlerimiz ve madenciler için Kuran-ı Kerim okuyarak dualar ettiler.
Erzurumajans-İstanbul Maltepe'de faaliyet gösteren Erzurumlular Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Vakfında her ay "Herefene" toplantılarıyla bir araya gelen Dadaşlar, bu kez şehitlerimiz ve madenciler için Kuran-ı Kerim okuyarak dualar ettiler.

DENGİZEK, "BİZ BİRLİKTE GÜÇLÜYÜZ"

Başkan Suha Dengizek, Vakıf adına yapılan hizmetler hakkında bilgiler verdi; "Maltepe'de hedeflediğimiz kültür adına tüm hizmetleri hemşerilerimizin beğenisine sunduk. Şu an vakfımızda İngilizce, Bağlama, Bilgisayar, Karate, Kuran-ı Kerim ve bayanlar için jimnastik sporları verilmektedir. Bunların yanı sıra gençlik ve kadın kollarımız planladıkları gezi ve sosyal aktivitelerin çalışmalarınada başlamış bulunuyorlar.

Geçen sene yapmış olduğumuz çalışmaların yanı sıra en büyük hedeflerimizden biri ise İstanbul'a camii yapmak. Camii projemiz için birkaç bölgeden teklif aldık ve yönetim kurulumuzla değerlendirme adına da çalışmalarımızı başlattık. Camiimizin adını ''Erzurumlular Vakfı Camii'' olarak inşallah imar edip tüm Dadaşların gurur duyacağı bir ibadet hane haline getireceğiz. Bu cami Erzurumluların yaptırdığı bir camii olarak İstanbul'daki yerini inşallah alacaktır. Bu gün programımıza davetlimiz olarak teşrif eden bütün konuklarımıza geldikleri için tek tek teşekkür ediyorum.''Biz birlikte Güçlüyüz'' diyerek saygılarımı sunuyorum'' dedi.

TAŞYÜREK, ERZURUM DEMEK, MİLLİ HASSASİYET DEMEK GÜZEL İNSANLAR DİYARI DEMEK

İBB AK Parti Grup Başkan Vekili Abubekir Taşyürek, "Bizlerin biraraya gelmesine vesile olan Vakfın Başkanı ve Yönetimine teşekkür ediyorum. Bir arada olarak cem etmenin güzelliklerini paylaşmaktan mutlu olduğumu belirtmek istiyorum. Erzurum adına Vakıflarımız, derneklerimiz ile ilgili her türlü çalışmalarda elimizden gelen destekleri vereceğimizi de belirteyim. Erzurum Günleri konusunda da birlik beraberlik içinde Erzurum Kültürünü yeni nesillere yaşatmak için elimizden geleni yapmalıyız. Erzurum demek Türk coğrafyasına 1945 metreden bakan güzel güzel bir vatan toprağı demek, milli hassasiyet demek güzel insanlar diyarı demek kendisi için bir şey istemeyen memleket için çok şey isteyen memleket toprağı demek. Erzurum öyle bir şey ki Erzurum'a bir kere gelen asla unutamıyor ve her daim Erzurum ile hemhal olmak ister. Erzurum'da Anadolunun her yerinden gelerek gerek görev yapan, gerekse Atatürk Üniversitesi gibi eğitim kurumlarında okuyarak Erzurum kültürünü maneviyatını yaşayabilençok sayıda da Erzurum sevdalıları mevcuttur.

KAYMAKAM DÖLEK, EYÜP'TE AÇIK KAPINIZ OLDUĞUNU UNUTMAYIN

Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, " 1996 2000 yılları arasında Erzurum'da görev yaptım. Erzurum'dan tayin ile ayrıldıktan sonrada Erzurumlu ahbabımız eşimiz dostumuz ile her daima ortak noktalarımız oldu. Erzurum'un ekmeğini yedim suyunu içtim, dolayısıyla makam şoförüm Ferruh Keskin ile ayrılırken sarılıp ağlayarak ayrıldığımı hatırlıyorum. Erzurum'dan Erzurumlulardan çok şey öğrendik. Unutmayın Eyüp'te size açık bir kapınızın olduğunu unutmayın. Eyüp Sultan dergahına geldiğinizde dualarımızla sizlerleyiz." Dedi.

Konuk olarak programa katılan misafirlerde birer konuşma yaparak Başkan Suha Dengizek ve ekibine teşekkür ettiler.

Programa iştirak edenler arasında Türk Halk Müziğinin duayenlerinden İzzet Altınmeşe de; "Kardeşlik adına her yerde Dadaşların ön planda olduğunu görüyoruz, Dadaşların bütün davetlerine katılmaktan onur ve memnuniyet duyuyoruz" dedi.

Herefene toplantısına, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Eyüp Kaymakamı Abdullah Dölek, İBB Ak Parti Grup Başkan Vekili Abubekir Taşyürek, Kartal Müftüsü Mustafa Baytar, THM Sanatçısı İzzet Altınmeşe, TRT İstanbul THM Sanatçısı Yavuz Değirmenci, İstanbul Erzurumlular Vakfı Başkanı Mehmet Seven, Kartal Erzurumlular Vakıf Başkanı İlhami Özer, Beyoğlu Erzurumlular Vakıf Başkanı Yahya Öztürk, İstanbul Erzurumlular Federasyon Başkanı Kenan Kağanaslan, Pendik Erzurumlular Dernek Başkanı Bünyamin Özbek, Ümraniye Erzurumlular Dernek Başkanı Aziz Öz, Ataşehir Erzurumlular Dernek Başkanı Ömer İlgün, Kaynarca Erzurumlular Dernek Başkanı Murat Taşlıçay, Av. Necati Bölükbaşı, MHP Erzurum Eski İl Başkanı işadamı Ertürk Çimen, Sanatçı Veysel Sayan, Sıtkı Eminoğlu Ozan, Aşık Ozan Baki Çetin, iş adamları ve çok sayıda Erzurumlu katıldı.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.