Türkiye Haber Girişi : 06 Ağustos 2016 12:46

Darbe girişimini 2014'te Başbakanlık'a ihbar etmiş!

FETÖ'nün sahte sağlık raporuyla okuldan uzaklaştırdığı Kara Harp Okulu öğrencisi, 15 Temmuz darbe girişimini 2014 yılında ihbar etmiş.
Erzurumajans-Türkiye 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili istihbarat zaaflarını tartışırken ilginç bir ayrıntı daha gün ışığına çıktı. Hatırlanacağı gibi hem Cumhurbaşkanı Erdoğan hem de Başbakan Yıldırım güvenlik zaafı ile ilgili iddialara bu soru her karşılarına geldiğinde "evet" yanıtını vermişti.

Bu tartışmalar sürerken Milliyet gazetesinten Paşa Alyurt'un haberine göre FETÖ'nün sahte sağlık raporuyla okuldan uzaklaştırılan Kara Harp Okulu öğrencisi H.K.'nın 2014'te Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) adeta 15 Temmuz darbe girişimini ihbar eden bir başvuru yaptığı ortaya çıktı.

13 ihbar dilekçesinde, FETÖ'nün darbe girişimi öncesinde TSK'daki yapılanması anlatılıyor. 

Bu dilekçelerden sadece dördüne cevap alan öğrenci, bir türlü yetkili isimlere ulaşamadı. Öğrencinin dilekçelerinde ihbar ettiği birçok asker ise 15 Temmuz'dan sonra tutuklandı. FETÖ'nün sistemli şekilde yapılanma halinde olduğu anlatılan dilekçelerde, FETÖ'cüler için "Cemaat tıpkı Emniyet Genel Müdürlüğü'nde olduğu gibi TSK'da da yapılanmak istiyor" diyen H.K. paralel yapının TSK bünyesindeki Tayin Daire Başkanlığı'nı ele geçirdiğini öne sürüyor.Bunun sayesinde FETÖ'cülerin istedikleri birime adamlarını yerleştirdiğini söyleyen H.K. böylece paralel yapının silahlı kuvvetlerde söz sahibi olmaya çalıştığını ve bu durumun da büyük tehlike yaratabileceğini belirtip, dönemin Başbakanı Erdoğan'dan randevu istediği ancak alamadığını söylüyor. 

Milliyet
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.