Türkiye Düzenleme Tarihi : 24 Mart 2023 20:00 Haber Girişi : 24 Mart 2023 13:41

DAYI Kürek Lahmacun, Hatay'da iki taş fırın kurdu

DAYI Kürek Lahmacun, Hatay'da iki taş fırın kurdu
Bir Erzurum markası olan ve 12 ilde 37 şubeye ulaşan DAYI Kürek Lahmacun, ilk bayi toplantısında "deprem bölgesinde üretim" sözünü yerine getirdi. DAYI ekibi, Hatay'da kurduğu iki taş fırınla günde ortalama 4 bin lahmacunu depremzedelere ulaştırdı.

Erzurum'da 2013 yılında M. Zeki Arıcıoğlu tarafından kurulan DAYI Kürek Lahmacun, bugün 12 ilde 37 şubeye ulaştı. 'Lezzet Dayıya Çeker' sloganıyla binlerce yıllık geçmişi olan lahmacunu, kürek konseptiyle lezzet severlerle buluşturan DAYI markası, ilk bayi toplantısını geçtiğimiz günlerde doğduğu şehir Erzurum'da gerçekleştirdi.

 

 

Markanın son durumu, ilerleyen süreçte yapılacak çalışmalar ve proje aşamasındaki yeni konseptin detaylarının görüşüldüğü ilk toplantıda, Erzurum aynı zamanda Bölge Koordinasyon Valisi Okay Memiş'in talebi üzerine Hatay'a taş fırın kurulması kararı alınmıştı.

 

 

Ramazan ayı öncesinde alt yapı çalışmalarını tamamlayan DAYI Kürek Lahmacun ekibi, Hatay’a iki adet taş fırın kurdu. Koordinasyon Valileri Okay Memiş ve Erzincan Valisi Mehmet Makas’ın desteğiyle kısa sürede Defne bölgesindeki çadır kentte üretime başlayan DAYI ekibi, günde ortalama 4 bin lahmacunu ücretsiz olarak depremzedelere ulaştırıyor.

 

 

RAMAZAN AYIYLA BİRLİKTE BAŞLADI

 

Bölgeden gelen talep üzerine hemen harekete geçtiklerini belirten DAYI Kürek Lahmacun Yönetim Kurulu Başkanı M. Zeki Arıcıoğlu, “İlk bayi toplantımızda konuyu gündeme getirmiş ve tüm bayilerimizin desteğini almıştık. Sağ olsunlar Erzurum Valimiz Okay Memiş ve Erzincan Valimiz Mehmet Makas’ın da bölgedeki destekleriyle iki taş fırının kurulumunu hemen yaptık. Deneme üretimi aşamasında talihsiz bir de kaza yaşadık. Fabrika Müdürümüz Ümit Küçükyıldırım, sanayi tipi tüpün parlamasıyla vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Çok şükür sağlık durumu şu an iyi."

 

 

"Biz buna rağmen çalışmalarımızı askıya almadık ve ekip arkadaşlarımızla birlikte üretime geçtik. Ramazan ayının ilk günü itibarıyla günde ortalama 4 bin sıcak lahmacunu depremzedelere, polis, asker ve AFAD görevlilerimize ulaştırıyoruz. Bu noktada desteklerini esirgemeyen Koordinasyon Valileri Okay Memiş ile Mehmet Makas’a, tüm DAYI bayilerine, Genel Koordinatörümüzden fabrika müdürüne kadar tüm ekibime teşekkür ediyorum. HABER MERKEZİ 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • YAKUTİYELİ 24 Mart 2023 16:11

    VEEEEE SÖZÜNÜÜÜ TUTTU HELAL OLSUN