Erzurum Düzenleme Tarihi : 07 Aralık 2022 12:30 Haber Girişi : 07 Aralık 2022 10:46

Dehşet veren görüntüler... Yerden yere vurdu, kafasını yumrukladı

Dehşet veren görüntüler... Yerden yere vurdu, kafasını yumrukladı
Erzurum'da ortaokul öğrencisi kız çocuğu, metruk binada bir araya geldiği arkadaşını öldüresiye dövdü. Tekme ve yumrukların havada uçuştuğu kavga yine bir öğrencinin cep telefonu kamerasına yansıdı.

Erzurum’un Yakutiye ilçesi Hilalkent semtine bağlı Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi’nde atıl durumda olan afet konutlarında dehşet veren görüntüler kayda geçti. Ortaokul öğrencisi kız çocuğu kız arkadaşını dakikalarca darp etti.

 

Yakutiye ilçesine bağlı Hilalkent semtinde yaşanan olayda ortaokulda eğitim gören iki kız öğrenci, geçtiğimiz pazar günü metruk halde bulunan afet konutlarında buluştu. Uyuşturucu bağımlılarının mekanı olan binada arkadaşları ile beraber sigara içen kız çocukları, önce birbirlerine ağza alınmayacak hakaret ve küfürler etti, ardından tekme ve yumuklar havada uçuştu.

 

 

Dehşet veren görüntüler

 

Erkek arkadaşları tarafından cep telefonu ile kayda alınan olayda önce sözlü tartışmaya giren kızlar, daha sonra birbirlerini tehdit ediyorlar. Arkadaşına ağza alınmayacak küfürler savuran kız çocuğunun “Sen nesin, çoluk çocuk musun, git büyü de gel, elini kolunu çek, dayağını yiyip öyle gideceksin, özür dileyerek gidemezsin” dediği görüntülere yansıyor.

 

Taraflardan birinin özür dileyerek olay yerinden ayrılmaya çalışmasına müsaade etmeyen kız, hakaret ve küfürlerin ardından saçından tuttuğu arkadaşını yerlerde sürüklüyor. Daha sonra üzerine çıkarak yumruklamaya başlıyor. Binanın içinde bulunan kızlardan biri kavgayı ayırmaya çalışsa da başarılı olamıyor. Dehşete düşüren kızların kavgası cep telefonu görüntülerine yansıyor.

 

 

Suç yuvası mekanlar!

 

Hilalkent semti Ömer Nasuhi Bilmen Mahallesi’nde bulunan afet konutlarında oturan vatandaşlar, metruk binalardan şikâyetçi. Uyuşturucu bağımlılarının mekanı haline gelen binaların içinde sigara paketleri, alkol şişeleri ve yasaklı madde kullanımı için düzenekler bulunuyor.

 

 

Mahalleli tedirgin

 

Dışarı çıkarken tedirginlik yaşadıklarını söyleyen mahalle sakinleri, binaların bir an önce yıkılması ya da tadilat yapılarak kullanıma sokulmasını istiyor. Afet konutlarında oturan Baran Turan (19) “Bu binalarda her türlü olay yaşanıyor. Giren çıkanın haddi hesabı yok. Alkol, sigara, yasaklı madde kullanımı da oluyor. Misafirimiz geldiği zaman otobüs durağına kadar eşlik ediyoruz. Yalnız bırakamıyoruz. İçeride ateş yakıyorlar, daha önce yangın da olmuştu. Buraya bir an önce çare bulunmasını istiyoruz” dedi.

 

Mahalleli Aynur Aksoy (60) ise, “Çoluk çocuğumuzu dışarı çıkaramaz olduk. Başlarına bir iş geleceğinden korkuyoruz. Bu binalara gençler girip çıkıyorlar, her türlü kötü olay yaşanıyor. Bıktık artık. Ya yıksınlar ya da tadilat yapıp birilerine versinler” diye konuştu. Manolya Bulut / PUSULA

 

 

 

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Adem 08 Aralık 2022 20:44

  Serbest bırakılmış bu zibidiler yarın ortalıkta olacak yuhhhh

 • Vatandaş. 07 Aralık 2022 22:59

  Erzurum?da eğitimin hali içler acısı.oysa her şey toz pembe gösteriliyor.gerçekler örtbas ediliyor.eğitimciler bu işler için hangi önlemleri alıyor?bu vakaları önlemek için hangi çalışmalar yapılıyor,oysa her gün boy boy fotoğraflar gösteriliyor.sorumluk merciinde bulunanlar milletin çocukları bu durumda iken ne yapıyorlar. Eğitim şehri, eğitimde başarılıyız gibi içi boş sözlerinize kimse inanmıyor. Gerçekler ortada:birbirlerini bıçaklayan öğretmenler,öğretmenler vs.

 • Poyraz dadaş 07 Aralık 2022 22:56

  Hangi Müdür ilgilenecek il milli eğitim müdürü okulları tek tek geziyor birazda ana babalarda suçu arayın öğretmen öğrenciye kızsa Veli okul basıyor Emniyet tedbirleri alacak hilalkent olmuş Teksas gece bekçi gündüz polis yok trafik desen Herkes ters yön kullanıyor hilalkente polis karakolu şart

 • Güven daştan 07 Aralık 2022 19:46

  Bunlar çete her turlu ayak var kavgayi cikaran zaten kilik kiyafeti ne olduğunu ortaya koyuyor

 • yakutiyeli 07 Aralık 2022 17:38

  cumhuriyet caddesinde erzurum düğün salonunun üstünde bir cafe var okuldan kaçanlar burda mahalleli bıktı bunların kavgalarından orta okul liseli talebeler EMNİYET MÜDÜRÜM BUNLARA Bİ DUR DEEE.ESNAFIDA Bİ ZİYARET ET

 • dadaş25 07 Aralık 2022 13:01

  bu toplum dinini kaybetti her şeyini kaybetti bu gibi vakalar gün geçtikçe artacak bunu ne anne baba ne okul idaresi nede polisiye tedbirler önler. Bu ülkede tuz bile koktu artık ya Allah'ın ipine sarılıp zirve olacağız yada böyle tağuti sistemler ile helak olacağız.

 • tugba yurt 07 Aralık 2022 12:50

  okulamı gidiyolar ogrenmeye savasamı anlam veremıyorum.allah sonumuzu hayrede

 • Ali 07 Aralık 2022 11:56

  müdürbeyin adamları bana kızacak ama Yine yorum yapacagım. geçen hafta ögretmenlerin bıçaklı kavgası.şimdi de kız ögrenciler ve basına yansımayan bir sürü kavga var.Bu ilk degil sonda olmayacak okullarda adli vakalarda patlama var. yetkililerin acil tedbir almaları gerekli. vallahi bu vebalin altından kalkamazsınız eger vebal derdiniz varsa.