Eğitim Haber Girişi : 30 Aralık 2011 13:31

Edebiyat fakültesi başarıyı ödüllendirdi

Edebiyat fakültesi başarıyı ödüllendirdi
İletişim Fakültesi Münazara Kulübünün düzenlediği münazara yarışmasını Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencileri kazandı.
Erzurum Ajans-İletişim Fakültesi Münazara Kulübünün düzenlediği münazara yarışmasını Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü öğrencileri kazandı. Yarışmayı kazanan Sosyoloji Bölümü öğrencileri Edebiyat Fakültesi dekanlığı tarafından ödüllendirildi.

Münazara yarışmasında başarılı olan Sosyoloji Bölümü Öğrencileri Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Özbek’i ziyaret etti. Öğrencilerin ziyaretinde konuşan Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Özbek, sosyal bilimlerin önemine değinerek her alanda başarıyı kovalayan Edebiyat Fakültesinin bu başarıya duyarsız kalmasının söz konusu olamayacağını belirtti. Özbek, öğrencilerin başarıyı tatmış olmaları ve kendi özgüvenlerini geliştirecek bu türden faaliyetler içerisinde yer almasının da kendisini ayrıca mutlu ettiğini sözlerine ekledi.

Sosyoloji Bölümü öğretim üyesi Mevlüt Özben ise, Muhammed Özen, Sibel Keleş ve Pınar Laloğlu’nun başarılarının Sosyoloji Bölümü ve Edebiyat Fakültesinin bir başarısı olduğunu söyleyerek, başarıyı ödüllendirmenin öğrencilerin gelecek başarılarına katkıda bulunmak olduğunu ifade etti. Özben “Özellikle günümüzde gündeme damgasını vuran küresel kriz bakımından alternatif görüşler dile getiren sosyoloji bölümü öğrencileri, sürdürülebilir küreselleşme hareketleri ve daha yaşanabilir bir dünya umduklarını ve sosyolojik bakışın kendi ufuklarını nasıl açtığına bu tür etkinlik, ve yarışmalar ile daha iyi anlamış oluyor” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yılmaz Özbek yarışmada başarı gösteren öğrencileri çeşitli hediyeler ile ödüllendirdi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.