Kültür-Sanat Haber Girişi : 08 Mart 2012 11:45

Edebiyat ve Müze kütüphanesi kuruldu

Edebiyat ve Müze kütüphanesi kuruldu
Erzurum'da kurulan "Erzurumlu Emrah Edebiyat Müze Kütüphanesi" açılış törenini bekliyor.
Erzurum Ajans-Erzurum'da kurulan "Erzurumlu Emrah Edebiyat Müze Kütüphanesi" açılış törenini bekliyor.
Yoncalık semtinde bulunan İl Halk Kütüphanesinin hemen bitişiğinde, eski Askeri Hamam'ın bulunduğu bina artık Erzurumlu Emrah Edebiyat Müze Kütüphanesi olarak hizmet verecek. Restorasyon ve Onarım çalışmaları büyük ölçüde tamamlanmış olan Müze Kütüphane de hazırlıklar son aşamasına geldi. Tarihi dokusu iyi korunmuş bir mekan olmakla birlikte, Müze Kütüphanenin iç dekorasyonu da oldukça etkileyici. Müze-kütüphane birlikteliğini iyi bir şekilde yansıtan ve işlevlik kazanan bu yapı Erzurum’un kültürel yaşamına artı değer kazandırması amaçlanıyor.
E
rzurumlu Emrah Edebiyat Müze Kütüphanesi ayrıca bir satış bölümü de ziyaretçilere hizmet verecek. Kültür Bakanlığına ait yayınları, Müze-Kütüphane’nin satış bölümünden almak mümkün olacak. Erzurumlu Emrah Edebiyat Müze Kütüphanesi yakın zaman da, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay’ın da katılacağı açılış töreniyle birlikte, resmen halkımızın kullanımına açılmış olacak. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.