Erzurum Haber Girişi : 24 Temmuz 2021 16:00

Engelliler Meclisi, 23 Temmuz'u kutladı

Engelliler Meclisi, 23 Temmuz'u kutladı
Cumhuriyetin temellerinin atıldığı Erzurum Kongresi'nin 102. yıl dönümü çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

ERZURUM AJANS - Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri ilk olarak hep birlikte İstiklal Marşı'nı okudu. Ardından kongrede alınan 7 maddelik kararları tek tek okudu.

 

 

Erzurum Kongre binasında yapılan programda Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri Kongre binasında kongrede alınan 7 kararı okuyup 102 yıl önce düzenlenen kongreyi hatırladı.

 Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Abdullah Keleşoğlu yaptığı açıklamada, “Cumhuriyeti kuran kadim şehir Erzurum’da 102. yılını gururla kutladığımız Erzurum Kongresinin kararlarının alındığı Kongre binasında Erzurum Kent Konseyi Engelliler Meclisi olarak 7 önemli karar maddelerini hafızalarımızda yeniden hatırlatmak ve bu coşkuyu halkımızla yaşamak adına burada toplanmış bulunmaktayız. Her bir maddeyi bir engelli meclis üyesi arkadaşımız okumak suretiyle yaşanan o önemli günün içimizdeki hissini, hazzını hissetmek suretiyle yaptığımız bu etkinliğin çok manidar olduğuna inanıyor bu vesile ile Türk Milletinin ve Erzurum halkının 102. Kongre yılını tebrik ediyoruz” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Muhammet Çavusoğlu 26 Temmuz 2021 00:48

    Erzurum un has evladı kıymetli büyüğümüz sayın ABDULLAH KELEŞOĞLU abimizi çalışmalarından dolayı ne kadar tebrik etsek azdır.