Kültür-Sanat Haber Girişi : 21 Ekim 2014 11:20

ER-VAK gençlik komisyonu tiyatrocularını seçti

ER-VAK gençlik komisyonu tiyatrocularını seçti
Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK) gençlik, 2 gün süren elemelerin ardından 30 kişilik tiyatro ekibini seçti.
Erzurumajans-Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK) gençlik, 2 gün süren elemelerin ardından 30 kişilik tiyatro ekibini seçti.

ER-VAK Gençlik Komisyonu Başkanı Emre Çomaklı, amaçlarının daha önce hiç tiyatro seyretmemiş olan çocukları tiyatroyla tanıştırmak olduğunu vurguladı. Er-Vak Gençlik 2 gün süren elemelerin ardından tiyatro ekibini oluşturdu. Tiyatro seçmelerine ağırlıklı olarak üniversiteli öğrenciler katıldı. Elemelerin ardından 30 kişilik tiyatro ekibi kuruldu. Farklı etkinliklere de imza atacaklarını belirten Gençlik Kolları Başkanı Emre Çomaklı, " Er-Vak olarak amacımız daha önce hiç tiyatro seyretmeyen çocukları tiyatroyla tanıştırmak. Ferhat hocamızın ve tiyatro ekibindeki arkadaşlarımızın yardımıyla bunu başaracağımıza inanıyorum. Tiyatro bir başlangıç Er- Vak olarak farklı etkinliklere de imza atacağız." şeklinde konuştu.

Sanatsal anlamda farkındalık yaratıklarına vurgu yapan Tiyatro eğitmeni Ferhat Raşit Kına, "Tiyatro ekibimiz yaklaşık 30 kişiden oluşuyor. Ekibimiz öncelikle temel oyunculuk eğitimi ve tiyatro kuramsal derslerinden sonra atölye çalışması sonucunda iki oyun sergileyeceğiz. Oyunlarımız, Geleneksel Türk Tiyatrosundan ve Türk Çocuk Tiyatrosu örnekleri olacaktır. Böylelikle hem öğrencilerle sosyal bir etkinlik yapıyoruz hem de sanat ve gençliği kaynaştırıyoruz." İfadelerini kullandı. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.