Erzurum Haber Girişi : 07 Kasım 2016 11:42

ER-VAK Gençlik'ten duyarlılık

Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK) Gençlik komisyonu, önümüzdeki dönem içinde uyuşturucu ile mücadele, kadına şiddet, çocuk istismarı, çevre ve obezite gibi konularda faaliyet yapmayı kararlaştırdı.
Erzurumjans-Erzurum Kalkınma Vakfı (ER-VAK) Gençlik komisyonu, önümüzdeki dönem içinde uyuşturucu ile mücadele, kadına şiddet, çocuk istismarı, çevre ve obezite gibi konularda faaliyet yapmayı kararlaştırdı.

Kurulduğu günden bu yana toplumun sorunlarına karşı duyarlı yaklaşımı ile dikkat çeken ER-VAK Gençlik, yeni dönemde yapmayı planladığı projeler tespit etti. Gençlik komisyonu üyelerinin katıldığı toplantıda, uyuşturucu ile mücadele, kadına şiddet, çocuk istismarı, çevre bilinci, obezite ile mücadele gibi toplumda sosyal duyarlılığa en fazla ihtiyacı olan konularda çeşitli faaliyetler yapmayı kararlaştırdıklarını açıklayan Gençlik Komisyonu Başkanı Emre Çomaklı şunları söyledi:

"Geçtiğimiz dönemlerde toplumda sosyal duyarlılığı ve farkındalığı arttırmak amacıyla pek çok proje hayata geçirdik. Bu projeleri genellikle çocuklarımıza ve gençlerimize yönelik yaptık. Bunları gerek kültür sanat topluluğumuzun geniş kitlelere ulaştığı tiyatro gösterileri ile gerekse konferans ve söyleşiler düzenleyerek yapmaya çalıştık. Bu dönem yapabileceğiz faaliyetleri arkadaşlarımızla değerlendirerek bir program dahilinde planladık. Bilindiği üzere komisyonumuz uzun bir süredir kültür sanat faaliyetleri kapsamında tiyatro gösterileri düzenlemekte ve bu gösterileri ile geniş kitlelere ulaşmaktadır. Yine çocuk, çevre bilinci, milli mücadele konulu oyunlarımız bu dönemde de sergilenecek. Diğer yandan kadına şiddet, çocuk istismarı, uyuşturucu ile mücadele ve doğa sevgisi konularında yapacağımız eğitim faaliyetleri olacak. Faaliyetlerimizi daha geniş kitlelere ulaştırmak adına bazı STK'larla ortak çalışmalar yapmayı da planlıyoruz. "
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.