Erzurum Haber Girişi : 17 Temmuz 2021 16:22

Erdoğan İl Danışma Meclisi'nde konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ak Parti Teşkilatları'nı, "Kibir, büyüklenme, böbürlenme, vatandaşlarla arasına aşılmaz duvarlar örme bize asla yakışmaz" diyerek uyardı.

ERZURUM AJANS - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, saat 14.30 sıralarında Cumhurbaşkanlığı uçağı ile Erzurum Havalimanı’na indi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı, salgın nedeniyle sınırlı sayıda protokol üyesi karşıladı.

 

 

Ak Parti İl Danışma Meclisi’ne katılmak üzere Erzurum’a gelen Erdoğan, havaalanının ardından Atatürk Üniversitesi Oditoryumu’na geçti. Büyük bir coşkunun hakim olduğu salona sadece covid testi negatif çıkan partililer alındı.

 

 

Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı toplantıda “Hadi gel Erzurum’a gel” şarkısı ile kürsüye çıkan Erdoğan, Erzurum’da bulunmaktan dolayı mutluluk yaşadığını belirtti.

 

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında, “Dadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Cağ kebaplarıyla önümüzü kestiler sizi daha fazla bekletmemek için dönüşte yiyeceğiz. Erzurum’a son olarak 31 Mart seçimlerinden önce 28 Şubat’ta gelmiştim. Şimdiye kadar bizleri mahcup etmeyen yarı yolda bırakmayan Erzurum o günde adeta sandıkları patlatmıştır. ‘Gülistan'da Bir Gülüm Var, Mor Menevşe Sümbülüm Var, Taze Gonca Bir Gülüm Var’ Bizim Erzurum’da can dediğimiz dadaşlar var. Her seçimde yanımızda Palandöken gibi duran kavline sadık kardeşlerimiz var" dedi.

 

 

Erdoğan, "Uluslararası alanda ülkemizin hak ve hukukunu savunurken, terör örgütlerine nefes aldırmıyoruz. Şehirlerimizi geliştirecek projeleri adım adım izliyoruz. Önceki hafta Hatay, Sonra Diyarbakır bugün Erzurum’da dadaşlarla kucaklaşıyoruz. Pazartesi günü KKTC’ye gideceğiz, kurban bayramını Kıbrıs Türk halkı ile idrak edeceğiz. Kuzey Kıbrıs’ta pek çok eser ve projeyi hizmete alacağız. Bugünde Erzurum’a yine elimiz boş gelmedik. Yapımı tamamlanan projelerin açılış heyecanını birlikte yaşayacağız. Toplam maliyeti 9.5 milyar lirayı bulan pek çok eserimizi Erzurumlunun hizmetine sunacağız. Salgın şartlarının hafiflemesiyle yeniden il ziyaretlerimizle halkımızla partililerimizle bir araya geleceğiz. Tüm teşkilatlarımızla hepimiz bir vücudun azalarıyız. 13 milyon 500 bin üyesiyle Türkiye’nin en büyük ailesiyiz. Genel başkanın sorumluluğu ne kadar büyükse il başkanının milletvekilinin sorumluluğu o kadar büyüktür. 20 sene önce nasıl istişare ile yola revam olduysak 2023’e giderken yine istişare ile yürümeye devam ediyoruz. Bu toplantılarımız birer demokrasi şölenidir. Bu toplantıları artırarak devam ettirmekte kararlıyız. Ortak akla önem, kolektif bir akıl ile hareket etmek önemlidir. AK Parti Türk siyasetine hala yön veriyorsa 84 milyonun umudu olmaya devam ediyorsa sebebi istişareye gelişime açık olmasıdır. Tevazu yüceltir, kibir düşürür, gurur aldatır, haset bitirir. Geçmiş teki başarılarımızın sırrı geleceğimizin pusulasıdır. Hep milletimizle beraber yürüdük. Bundan sonra da milletimizin gösterdiği istikamette yürümekte kararlıyız. Davamızda karamsarlığı yer olmadığı rehavete gevşemeye yer yoktur. Yanlışlarımızı söylemekten çekinmeyeceğiz. Çalışmalarımızı yürütürken bir duvarın tuğlaları gibi birbirimize kenetlenmekten vazgeçmeyeceğiz” diye konuştu.

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Ufuk 18 Temmuz 2021 22:29

    Sayın başkanım! Kibir hastalığı maalesef tavan yapmış. Teşkilatlar, yönetimler,bürokratlar Erzurum ölçeğinde çok vahim bir tablo var.. Bu Düzeltilmeden bu şehirde işler git gide zorlaşıyor.Devletin tayin ettiği makamlarda oturup kendisini vazgeçilmez zannedenler var?

  • Taha Tuğlular 17 Temmuz 2021 17:08

    Muhterem Cumhurbaşkanım!..Kibir bu teşkilatın ruhuna işlemiş.Hemen hepsi kibirli.Ta Ankara'ya gittim, yıllarca emek verdiğim milletvekili öğrencim benimle görüşmedi, bir diğeri de "Hocam beni bir Daha arama" dedi. Kibir bunlarda tavan yapmış.Ben bu partinin il yönetimde bulundum.Ama bu kibirliler yüzünden yanlarına yaklaşamiyorum.Daha önceki dönemlerde, Ankara'da bakanlarla bile Görüştük.İste bu vahim durum ortada.