Erzurum Haber Girişi : 15 Ekim 2014 00:46

Erzurum 9 Kasım'da Tabyalara yürüyecek

Erzurum 9 Kasım'da Tabyalara yürüyecek
Erzurum Valisi Dr. Vali Ahmet Altıparmak, "9 Kasım, Erzurum'un üzerinden tozunu attığı gündür.
Erzurumajans-Önümüzdeki Kasım ayının 9'unda ikincisi düzenlenecek olan Tabyalar Yürüyüşü'nde geçen yıl karşılaşılan aksaklıkların bu yıl tekrarlanmaması için neler yapılması gerektiğini görüşmek ve yapılacak yenilikleri belirlemek amacıyla düzenlenen toplantıda bir değerlendirme yapan, Erzurum Valisi Dr. Vali Ahmet Altıparmak, "9 Kasım, Erzurum'un üzerinden tozunu attığı gündür. Geçtiğimiz yıl halkımızın büyük teveccüh gösterdiği yürüyüşün bu yıl da aynı ruh ve heyecanla tekrarlanması hepimizin önde gelen arzusudur. Çok fazla gösterişe ve şatafata gerek yok! Sade asildir, biz de asaletin peşindeyiz!" diye konuştu.

Erzurum Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıda bir değerlendirme yapan Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, "Geçen yıl ilkini yaptığımız yürüyüş sonrasında son derece olumlu, insanı mutlu eden tepkiler aldık. O gün 7'den 70'e hemen herkes kadını, kızı-erkeği, yaşlısı-genci ile tabyalara yürümüş, hatta o kalabalık içinde kundakta bebelere bile rastlanmıştı. Bu yıl da aynı ruh ve heyecanla yeniden tabyalara yürümek istiyoruz. Geçtiğimiz yıl yaşanan küçük çaplı aksaklıkların bu yıl yaşanmaması için her kurumun üzerine düşeni yapması önde gelen arzumuzdur. Çok fazla şatafata, gösterişe gerek yok. Sonuçta o tabyaların bulunduğu Topdağı'nın tıpkı Çanakkale gibi, Gelibolu gibi manevi bir havasının olduğu herkesin malumu. Bu nedenle tören sade olmalı. Sade asildir, biz de asaletin peşindeyiz" dedi.

Bu yıl yapılacak yürüyüşe herkesin Türk Bayrağı ile gelmesini, bayrak dışında başka renk ve şekle sahip sembollere izin verilmeyeceğini özellikle vurgulayan Vali Altıparmak, toplantıda hazır bulunan daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, akademisyenler, siyasi parti temsilcileri ve gazetecilere düşüncelerini sorarak, öneriler istedi. Vali Yardımcısı Ömer Hilmi Yamlı, ETÜ Rektörü Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Yakutiye İlçe Kaymakamı Ahmet Katırcı, Palandöken İlçe Kaymakamı Gürbüz Karakuş, Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, Emniyet Müdürü Kamil Karabörk ile Atatürk Üniversitesi Rektör Yardımcısı Mehmet Sadi Çögenli nin 'de hazır bulunduğu toplantıda platform üyeleri, düşüncelerini dile getirdiler. Vali Altıparmak, 9 Kasım sabahı başlayacak yürüyüş öncesinde vatandaşların belediye otobüsleri ve öğrenci minibüsleri ile Karskapı'ya taşınması için gerekli hazırlıklara şimdiden başlanılması gerektiğini belirtip, "Kamu kuruluşları da bu taşıma işine kendi araçları ile destek olurlarsa pek sıkıntı yaşamayız" dedi. Toplantıda sıralanan önerilerden kaydedeğer görülenlerin icra kurulu tarafından değerlendirileceğini belirten Vali Altıparmak, "Bu etkinliğin bizden sonra da artan bir heyecan ve tempo ile devam etmesi için, halkımızın gerekli hassasiyeti göstereceğine inancım sonsuz " diye konuştu. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.