• BERARD HABER DETAY
Erzurum Haber Girişi : 29 Mart 2022 09:47

Erzurum'a yabancı sermaye ilgisi

Erzurum'da dönem içinde 1 anonim, 1 de limited olmak üzere 2 yabancı sermayeli şirket kurulduğu bildirildi.

ERZURUM AJANS - TOBB 2022 Ocak-Şubat Döneminde Kurulan Yabancı Sermayeli Şirketlerin iller dağılımını açıkladı.


Erzurum Verileri


Erzurum’da bu yılın ilk iki ayında kurulan anonim şirketin sermaye toplamı 1 milyon TL olurken, ortak olunan şirketteki ülke sermaye payı da 150 bin TL olarak açıklandı. Kurulan yabancı sermayeli limited şirket sermayesi 500 bin TL olurken, ortak olunan limited şirketteki ülke sermaye toplamı ise 200 bin TL olarak kaydedildi.


Doğu’da 3 Anonim Şirket Kuruldu


Bu yılın ilk iki aylık döneminde ülkede 22 ilde 244 anonim şirket kuruldu. Doğu Anadolu Bölgesinde ise yabancı sermayeli anonim şirket sayısı 3 olarak belirtildi. Dönemde Erzurum’da 1, Van’da ise 2 yabancı sermayeli şirket kurulumu gerçekleşti.


Doğu Anadolu’da 22 Limited Şirket Kuruldu


Ocak - Şubat 2022 döneminde ülkede 2 bin 350 yabancı sermayeli limited şirket kuruldu. Dönemde Doğu Anadolu Bölgesinde ise 22 yabancı sermayeli limited şirket kurulduğu açıklandı. TOBB verilerine göre, Van’da 9, Elazığ’da 4, Malatya, Ağrı ve Erzincan’da 2, Tunceli, Iğdır ve Erzurum’da ise 1 yabancı sermayeli limited şirket kuruldu. İHA

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.