Erzurum Haber Girişi : 24 Mart 2022 23:08

Erzurum'a yeni Organize Sanayi Bölgesi müjdesi

Erzurum'un 3. Organize Sanayi Bölgesi Aziziye ilçesinde bulunan Şeker Fabrikasının karşısındaki askeri alan olacağı açıklandı.

ERZURUM AJANS - Erzurum 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde yaşanan zemin sorununun ardından yeni sanayi bölgesi için sürdürülen çalışmalar sonuçlandı.


Konuyla ilgili olarak bugün Ak Parti Erzurum İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısına Ak Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Ak Parti Erzurum İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Palandöken, Aziziye ve Yakutiye Belediye Başkanları, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı, Ak Parti il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.


Ak Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok yeni yer tahsisi yapılan Aziziye İlçesi Şeker Fabrikası karşısında bulunan askeri alanın Organize Sanayi Bölgesi (OSB) yeri olarak belirlendiğini açıkladı.


Ak Parti Erzurum Milletvekili Selami Altınok, açıklamasında “Bir müjdemiz var dedik ve o müjdeyi sizler aracılığı ile Erzurumlu vatandaşlara duyuralım dedik. Erzurum’da 2.Organize Sanayi Bölgesi bulunuyor. Bu sanayi sitesinin zemininde teknik olarak tespiti yapılan ve beklenmeyen sıkıntı oluştu, sanayi bölgesine yatırım yapacak yatırımcıları ağırlamakta zorlanmalar oldu. İleride zeminde bir sıkıntı olur diye bir takım arayışlar içerisine girdik. Erzurum valisi, Erzurum milletvekilleri ile Ankara’da bir araya gelerek bir arayış içerisine girmiştik. 3.Organize Sanayi olabilir düşüncesi en uygun zemin olarak, Milli Savunma Bakanlığı’na ait yerleşkeyi Bakanlık yetkilileri ile görüştük ve uygun zemin olarak Aziziye İlçesinde Şeker Fabrikası karşısında bulunan askeri birliğin bulunduğu yer konusunda anlaşmalar sağlandı. Milli Savunma Bakanlığı bizlere olan desteklerini esirgemediler. 1.5 milyon metre kare alan olarak anlaşmalar sağlandı. Şu an hali hazırda bulunan 1.Organize Sanayi Bölgesinin bir buçuk katı büyüklüğünde 100 sanayi parseli oluşacak şekilde anlaşmalar yapılarak tahsisi sağlandı. Bu araziyi almamızla birlikte Silahlı Kuvvetlerin mağdur olmaması adına da Çat Yolu üzerinde bulunan Özel Harekat ve Çevik Kuvvet binalarının yan tarafında 1 milyon metre karelik hazine arazisini Milli Savunma Bakanlığı’na tahsis etmiş olduk” diye konuştu.


“Erzurum’un acil ihtiyacı olan 3. Organize Sanayi Bölgemizin yerini almış olduk. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar paşa gerekli imzayı attı” diyen Altınok, “Cumhurbaşkanımızın bir hal yolu bulun konusunda çok büyük destekleri oldu. Teknik personeller yer fizibilitesi yaptılar. Erzurum Valisi Okay Memiş’in büyük gayretleri oldu. 9.Kolordu Komutanımızın büyük gayretleri oldu. Bizlerde hem fikir olduk ve böyle iş ortaya çıktı. Bizim şu an itibariyle 2.Organize Sanayi Bölgemiz bulunuyor. Yeni alınan yeri 2.Organize Sanayi Bölgesinin 3’ncü etabı olarak adlandırmak gerek bunu da söylemiş olayım. Hukuki prosedür olduğu için söylemek gereği duydum, Sanayi ve Ticaret Bakanı Mustafa Varank beyin destekleri oldu” şeklinde konuştu. İHA

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.