Spor Haber Girişi : 09 Haziran 2017 18:15

Erzurum Ajans yazdı hesaplar değişti...

Ahmet Karakaya: BB Erzurumspor Kulübü Başkanlığına aday değilim, maddi ve manevi desteğim devam edeceğim...
Erzurumajans-Ali Demirhan'ın istifası ile boşalan BB Erzurumspor Kulüp Başkanlığına ismi geçen Karakaya Şirketler Grubu ve Kardelen TV Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Karakaya'dan B.B. Erzurumspor başkanlığ ile ilgili açıklama geldi. Erzurum Ajans'da dün yer alan  'İşte yeni prens' başlıklı haber üzerine Karakaya, "BB Erzurumspor Kulübü Başkanlığına aday değilim, maddi ve manevi desteğimiz hız kesmeden devam edecek" dedi.

Ahmet Karakaya'nın, Büyüykşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in tam desteği ile Erzurumspor'a başkan olacağı yönündeki haber kamuoyunda büyük yankı bulmuştu. Erzurum Ajans'ın, edindiği bilgilere göre kamuoyundan gelen yoğun tepki üzerine Başkan Sekmen, yol haritasında değişiklik yaparak 'B Planı' oluşturdu. . Başkan Sekmen'in,  Erzurum'dan bir işadamı veya Belediye'de aki A Takımı'ndan bir ismi külübün başına getirmek için yakın çevresiyle istişarelerini sürdürdüğü öğrenildi.

Başkan Sekmen'den aldığı destekle transfer çalışmalarına başlamış olan  Ahmet Karakaya'nın hevesi ise yoğun tepkiler sonrası kursağında kaldı. Karakaya, öğlen saatlerinde bir açıklama yaparak  B.B. Erzurumspor'a başkan adayı olmayacağını ifade etti. 

 İstanbul ve İzmir'deki yoğun işleri nedeniyle Erzurum'a ancak haftada bir gün gelebildiğini ifade eden Karakaya şunları söyledi: "Erzurumspor gibi bir profesyonel kulüpte görev alacak yöneticilerin kulübün işleri ile her an ilgilenmesi ve takımın başında bulunması gerekir. Benim yönetici olarak hizmet vermem, belirttiğim nedenlerle mümkün değil. Fiili görev almamamız hepimizin gözbebeği ve sevdası olan kulübümüze hizmete mani değil. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Erzurumspor'a her türlü maddi ve manevi desteğim hız kesmeden devam edecek.

Kulüp Başkanlığına kesinlikle aday olmayacağımı tekrar belirtiyorum. Ve inanıyorum ki, şampiyonlukta en büyük payı bulunan onursal Başkanımız Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen'in himaye ve önderliğinde takımımız daha büyük başarılara imza atacaktır. Kulübümüzde görev alacak olan fedakar hemşerilerimize şimdiden başarılar diliyorum."


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.