• AKTAŞ
Siyaset Haber Girişi : 08 Haziran 2021 20:40

Erzurum CHP teşkilatından ses çıktı!

CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz, AKP iktidarında tarım ve hayvancılıkla uğraşanların zarara uğradığını söyledi.

ERZURUM AJANSCumhuriyet Halk Partisi’nin kurulduğu günden beri atadan CHP’li olduklarını ve tarımla uğraştıklarını söyleyen CHP Erzurum İl Başkanı Bülent Oğuz, ”Böyle bir geçmişimiz var. Siyasi olarak durumumuz bu. Benden önceki bütün ailem çiftçi ve hayvancılıkla ilgilendi. Rahmetli babam ticaret üzerine iş yapardı. Biz de belli bir zaman devlet memurluğu yaptık sonra özel şirketlerde çalıştık. Kendi şirketimi kurup taşeronluk yaptım. Ama bu arada da tabi toprağı ve hayvancılığı da sevdiğim için özellikle bütün var gücümle toprak ve hayvancılık üzerine bir birikim yaptık. Yani onun üzerine biraz daha özen gösteriyoruz” diye konuştu.

 

“HER ŞEYE RAĞMEN TOPRAKTAN VAZGEÇMİYORUZ”

 

Anadolu insanının yapısında, toprağa dokunmadan rahat edememe olduğunu söyleyen Başkan Oğuz, ”Bizde, Anadolu insanının yapısında mı vardır yoksa daha farklı bir düşünce midir bilmiyorum ama biz toprağa dokunmadan veya hayvanları sevmeden, onlarla beraber o ortamlarda bulunmadan rahat edemiyoruz diye düşünüyorum. Ben öyleyim yani. Örneğin bir kuzu doğduğunda ve sesini duyduğum zaman benim üstümdeki bütün yük kalkıyor. Tekrar dünyaya geldiğimi hissediyorum. Böyle bir duygu oluşuyor ama özellikle, AKP’nin iktidarda olduğu dönemlerde tarımda ve hayvancılıkta yaptığı düzensiz ve beceriksiz işlerden dolayı hep zarar ettik. Bütün çiftçiler zarar etti. Tarımla, hayvancılıkla uğraşan herkes zarar etti. Biz de zarar ettik, bayağı bir kaybımız oldu. Buna rağmen yine de topraktan ve hayvancılıktan vazgeçemiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.