Erzurum Haber Girişi : 24 Nisan 2016 15:39

Erzurum çiftçisine Avrupa'da organik et ve süt eğitimi

Erzurum'da 20 lider çiftçi seçilecek.
Erzurumajans-Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Avrupa Birliği Bakanlığı, Sivil Toplum Diyalogu, Uluslararası Ekolojik Tarım Hareketleri Federasyonu (IFOAM), Doğu Anadolu Tarımsal Üreticiler ve Besiciler Birliği ile Central Finance Contractsunit'in (CFCU) ortaklaşa yürüttüğü "Organik Et ve Süt Üretimi Projesi" kapsamında Erzurum'da 20 lider çiftçi seçilecek. 

Bu proje kapsamında eğitim alacak olan lider çiftçiler arasından başarılı olanlar modern tarım tekniklerini Avrupa'da öğrenecek. Konuyla ilgili Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi: "Organik bitkisel veya organik et ve süt üretimi ile uğraşan, proje kapsamında lider çiftçi olmak isteyenlerin, Organik Et ve Süt Üretimi Projesi paydaşlarımızdan Doğu Anadolu Tarımsal Üreticiler ve Besiciler Birliği'ne bizzat başvurmaları gerekiyor.

Projenin eğitim aşamasında usta öğreticilerden eğitim alarak diğer çiftçilere örnek olacak olan lider çiftçiler, ilimizde başlatılan Organik Et ve Süt Üretim Projesi'nin lokomotifi olacaklar. Yurtdışı ve yurtiçinden gelecek olan uzman hocaların vereceği eğitimler için bilgilendirme Doğu Anadolu Tarımsal Üreticiler ve Besiciler Birliği tarafından yapılacaktır. Lider çiftçiler arasından başarılı olanların, proje ortaklarımızdan Uluslararası Ekolojik Tarım Hareketleri Federasyonu (IFOAM) rehberliğinde Almanya'da bilgi ve becerilerinin artırılması sağlanacak. Böylece Erzurum'dan Avrupa'ya gidecek lider çiftçilerimiz kazanmış oldukları bilgi ve tecrübelerini proje kapsamında ilimizdeki diğer çiftçilerimizle paylaşacak."
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.