• BERARD HABER DETAY
Erzurum Haber Girişi : 17 Mayıs 2022 09:45

"Erzurum'da altın rezervi var"

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, geçmişte bölgede yaşayan Ermenilerin Osmanlı altınlarını çeşitli sistematiklerle yer altına gömdüklerini iddia etti. Canpolat, "Elimizde çok ciddi delil ve bağlantılı belgeler var" dedi.

ERZURUM AJANS / İhlas Haber Ajansı’nın ‘Ermeniler Osmanlı’nın altınlarını Erzurum ve çevresine saklamış’ başlığıyla servis ettiği haberde Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, şaşırtan açıklamalarda bulundu.

 

Geçmişte bölgede yaşayan Ermenilerin, Osmanlı altınlarını çeşitli sistematiklerle yer altına gömdüklerin iddia eden Canpolat, bununla ilgili ellerinde ciddi delil ve bağlantılı belgeler olduğunu öne sürdü.

 

“ALTIN STOKLARI VAR”

 

Kadir Canpolat’ın açıklamaları şöyle:

“Osmanlı altınları burada ki, geçmişte yaşayan bölücü Ermeniler tarafından bütün Ermenileri kast etmiyoruz bununda altını çizmek isteriz bizim için önemli olan bölücü Ermenilerdir bölücü olmayan Ermenilerle bizim bir problemimiz yok. Osmanlı altınlarını bu bölgede yaşayan Ermeniler çeşitli sistematiklerle yer altına gömmüşler ve bunları çıkartıp diyecekler ki efendim bizim yer altında altınlarımız var bu buralar bizim topraklarımızdır bu toprakları geri verin. Eğer bunu başaramazlar ise bu bölgede Erzurum ve bölgesinde Türkiye’nin ekonomisini en az 10 kata çıkarabilecek altın stokları ve Osmanlı devletinin altın hazineleri var. Bunları çok sistematik bir şekilde Erzurum ve bölgesine saklayan Ermeniler bir plan üzerine burayı terk ettiklerini görüyoruz.”

 

 

“BU YERLERİ İFŞA EDİYORUZ”

 

“Erzurum’umuz tabi bu planı çözebilecek hem ilimdedir, hem güçtedir, hem zekâdadır, hem de kapasitededir. Bu yüzden bu açıklamayı Erzurum’dan yapıyoruz. Burada bölücü Ermeniler Doğu’daki bu toprakları istemek için Osmanlı devletine ait olan altınları sistematik, bunu da söylemekte fayda görüyorum elimizde çok ciddi delil var, bağlantılı belgeler var ve çok ciddi bilgiler var. Bu konuları da vakti zamanı geldiğinde güvenlik güçlerimizle paylaşacağız. Burada bu bölgede bu bölücü Ermenilerin Osmanlının altınlarını sakladığı yerleri ifşa ediyoruz. Elimizde çok ciddi deliller var bu Türkiye’nin ekonomisini de düzeltebilir. Ben buradan devlet yetkililerimize seslenmek isterim burada ki bu konuyla ilgili biraz duyarlı olmaya davet ediyorum. Burada çok ciddi rezervler var Osmanlı devletine ait altınlar var bu altınlar bu bölgeye saklanmış ve bu bölgeyi Ermenistan bu yüzden istemektedir. Muhtemelen Rusya’da Ermenistan’la beraber bu altınların peşindedir. Bunun içinde Amerika’da vardır, Çin’de vardır Türkiye karşıtı bütün ülkelerde olabilir ama Rusya var mıdır yok mudur bunu bilemem ama Ermenistan’ın olduğu kesin.”

 

 

 

 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • Alihan ÖZLÜTÜRK 18 Mayıs 2022 21:03

  Osmanlı altınlarını bu bölgede yaşayan Ermeniler çeşitli sistematiklerle yer altına gömmüşler ve bunları çıkartıp diyecekler ki efendim bizim yer altında altınlarımız var bu buralar bizim topraklarımızdır bu toprakları geri verin. SAYIN İLGİLİ, YUKARIDAKİ BEYANI VEREN ŞAHSİYET BURAYI BIRAKIP KARS ŞEHRİMİZDE ''ANİ ÖREN YERİ'' NE ZİYARETE GİDEREK ORADA BİR MOBİL TELEFON GÖRÜŞMESİ YAPSIN BÖYLECE GÖRÜŞME ÜCRETİNİN NEREYE NASIL ÇIKARILDIGINA ŞAHİT OLARAK YENİ BİR CÜMLE KURMA İHTİYACI DUYACAKTIR BİR VATANSEVER OLARAK.

 • Muhammed 18 Mayıs 2022 12:12

  Yav bi ermenilik etmeyin

 • Bahadır şahin 17 Mayıs 2022 22:49

  Mısırda hergün çıkıyor ama halkı açlıktan duman olmuş durumda burda çıksa ne olacak ki ! anladın sen ......

 • Mahir Yiğit 17 Mayıs 2022 21:18

  Bu adam rüya görmüş olabilir. Ekonomik kriz ortamındayız, daha ne duruyor, Devlet yetkilileriyle bildiği ne varsa paylaşsın. Ama hayal dünyasında yaşıyor.Ermenilerin altınları sakladıklarına dair elinde belgeler olduğunu iddia eden Kadir Canpolat hiç beklemeden bu bilgileri iletmelisin. Aksi taktirde seninde bir Ermeni olduğundan şüphelenmemek elde değil.