Erzurum Haber Girişi : 12 Mart 2020 21:30

Erzurum'da bilet kuyruğu

Korana virüsü nedeniyle tedbir amaçlı üniversitelerin 3 hafta süreyle tatil edilmesinin ardından Erzurum’da öğrenciler otobüs bayilerinin akın etti.
Erzurumajans-Yüzlerce kişinin sıra beklediği bayilerin önünden 300 metre kuyruk oluşurken, bazı vatandaşlar ise öğrencilere kolonya dağıttı.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri ve bürokratların katılımı ile yapılan ve yaklaşık 5 saat süren toplantı sonrasında korona virüs ile ilgili alınan tedbirlerin açıklandı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın “16 Mart tarihinden itibaren 3 hafta boyunca üniversitelerimizde tatil edilecektir” açıklaması ardından Erzurum’da üniversitesi öğrencileri derslerden çıkıp otobüs bayilerine akın etti.Yaklaşık 300 metre kuyruğun oluştuğu bayi sahiplerinin yüzleri gülerken, öğrenciler bilet bulamama korkusu yaşıyor. Bazı duyarlı vatandaşlar ise öğrencilere kolonya dağıttı. Öğrenciler yetkililerden yardım isteyerek sabaha kadar bilet sırası bekleyeceklerini söyledi.


Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • KADİR 01 Ocak 1970 02:00

    Dün bizzat yaşadığımı söylüyorum. cumhuriyet caddesinde bulunan uçak bileti acentelerinde 24/03/2020 tarihine Ankara için bilet almak istedim ve bana söylenen fiyat 200 TL civarı oldu. ama ben o bileti internet üzerinden 134 liraya aldım. o çok sevdiğimiz Erzurumda ekmek yiyen esnafın hali bu işte. sonra bu memleket niye gelişmiyor?