• AKTAŞ
Sağlık Haber Girişi : 13 Temmuz 2021 20:44

Erzurum'da vaka sayısında düşüş!

İllere göre haftalık Covid-19 vaka sayısı açıklandı.

ERZURUM AJANS - İllere göre her 100 binde görülen haftalık vaka haritası açıklandı. Haritaya göre Erzurum'da haftalardır yüksek seyreden rakamlarda ki düşüş dikkat çekti. 

 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Twitter hesabından 3-9 Temmuz tarihleri arasındaki haftalık vaka haritasını paylaştı.
 

 


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 3-9 Temmuz illere göre haftalık vaka sayısını açıkladı. Bir haftada vaka sayısı en fazla artan iller Siirt, Ağrı, Bitlis, Van ve Hakkari oldu. En az artışın olduğu iller listesinde ise, Kilis, Hatay, Osmaniye, Adana ve Kahramanmaraş yer aldı. 

 

 

 


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vaka haritası ile birlikte, “İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Aşı ile umudumuz artıyor. Henüz olmadıysanız aşınızı bir an evvel olun” dedi.

 

 

 


Erzurum'da düşüş

 


İlllere göre her 100 binde görülen vaka hartiasında Erzurum'da ki düşüş dikkat çekti. Haftalardır yüksek seyreden rakamlar, bu hafta gerilediği görüldü. Kentte geçtiğimiz hafta yüz binde 91,00 olarak belirlenen vaka oranı, bu hafta 61,98'e düştü. Erzurum, vaka sayısında düşüş yaşanan iller arasına girdi.

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.