Kültür-Sanat Haber Girişi : 17 Nisan 2013 11:48

Erzurum DT Elazığ ve Malatya turnesinde

Erzurum DT Elazığ ve Malatya turnesinde
Amerikalı Yazar Lyle Kessler'in Yazdığı, Çevirisini Ali Halim Neyzi'nin Yaptığı "Çıkmaz Sokak Çocukları'' Adlı Oyunu İle 17-18 Nisan Da Elazığ'da Ve 19-20 Nisan'da Malatya'da Tiyatro Severlerle Buluşuyor.
Erzurumajans-Erzurum Devlet Tiyatrosu, Amerikalı Yazar Lyle Kessler'in Yazdığı, Çevirisini Ali Halim Neyzi'nin Yaptığı "Çıkmaz Sokak Çocukları'' Adlı Oyunu İle 17-18 Nisan Da Elazığ'da Ve 19-20 Nisan'da Malatya'da Tiyatro Severlerle Buluşuyor.

Erzurum da seyircilerin beğenisini kazanan oyun turne yaptığı illerde de yoğun ilgi ile karşılanıyor. Artvin ve Trabzon turnesinde kapalı gişe oynayan "Çıkmaz Sokak Çocukları" oyununun şimdiki durağı ise Elazığ ve Malatya olacak.

Oyun, anasız babasız iki yetim kardeş olan Treat ve Philip'in Philadephia'daki evlerinde geçer. Treat küçük soygunlarla evin geçimini sağlamakta, Phillip ise dış dünyadan uzak evin içinde kurduğu kendi dünyasında yaşamaktadır. Bu iki kardeşin sürdürdükleri tek düze yaşam, bir gece yabancı bir kişinin evlerine gelişiyle bozulur. Sonradan bu iki kardeş için bir ''kurtarıcı'' olacak olan yabancı da aslında bir yetimdir. Amerikalı yazar-yönetmen Lyle Kessler'in kaleme aldığı ''Çıkmaz Sokak Çocukları'' sistem içinde, ayakta kalmaya çalışan üç yetimin başından geçen olayları çarpıcı bir dil kullanarak seyirciye aktarmaktadır.

"Çıkmaz Sokak Çocukları" Elazığ ve Malatya turnesinde seyirciyle buluşurken Erzurum Devlet Tiyatrosu Sahnesinde bu hafta 17 Nisan Perşembe ve 18 Nisan Cuma günleri 19.30 da ve 19 Nisan Cumartesi 14.00-19.30 da "Otel Plaza da Bir Oda" adlı oyun sahnelenecek. 17 Nisan Çarşamba (20.00) ,18 Nisan Perşembe (20.00) günleri Elazığ DT Sahnesinde 2 kez temsil edilecek oyun, 19 Nisan Cuma (20.00), 20 Nisan Cumartesi (17.00-20.00) günleri ise Malatya DT da 3 kez temsil edilecek. Oyunun biletleri Devlet Tiyatrosu resmi web sitesinden ve Devlet Tiyatroları gişesinden de temin edilebileceği bildirildi. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.