Erzurum Haber Girişi : 17 Haziran 2023 09:24

Erzurum Emniyetinden YKS uyarısı

Erzurum Emniyetinden YKS uyarısı
Erzurum Emniyet Müdürlüğü ÖSYM Başkanlığı tarafından 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS sınavı öncesi uyarılarda bulundu.

Erzurum Emniyet Müdürlüğü ÖSYM Başkanlığı tarafından 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan YKS sınavı öncesi uyarılarda bulundu.

 

Sınava girecek adayların dikkat etmesi gereken hususları paylaşan Erzurum Emniyet Müdürlüğü sınav binaları çevresinde, düğün konvoyu, inşaat çalışmaları, Pazar yerleri  gibi gürültü oluşturabilecek durumlara karşı vatandaşların önemle dikkat etmesi gerektiği vurgusunu paylaştı.

 

 

ÖSYM’den yapılan açıklamada şöyle denildi;

 

“ÖSYM Başkanlığı tarafından 17-18 Haziran 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan sınav öncesi alınacak güvenlik önlemleri yanı sıra adayların her türlü müdahaleden uzak bir ortamda sınava girmelerinin de son derece önemli olduğu sınavın uygulanması esnasında sınav binaları çevresinde meydana gelen aşırı gürültünün bazı adayların dikkatini dağıttığı ve başarısız olma endişesi ile heyecanlanmalarına sebep olduğu, bu durumdan etkilenen adaylarda ve ailelerinde çok büyük üzüntülere neden olduğu ÖSYM tarafından önemle vurgulanmaktadır.

 

Bu nedenle sınav esnasında sınav binaları çevresinde, güzergahlarında düğün konvoyu, inşaat çalışmaları, Pazar yerleri vb gibi gürültü oluşturabilecek durumlara vatandaşlarımız tarafından önemle dikkat edilmesi gerekmektedir.

 

Ayrıca sınava girecek olan öğrencilerin yanında bluetooth kulaklık, kamera özellikli kulaklık, kalemler ile cep telefonu, tüketim maddeleri, çanta, kalem, silgi, küpe, kolye, broş vb takı, metal para, metal içerikli aksesuarlar (şeffaf ambalaj içerisinde su ve alyans hariç) ve eşyalarla kopya çekmeye elverişli cihazların sınav binasına girişine kesinlikle müsaade edilmeyecektir.

 

Kamuoyuna Saygıyla sunulu” Kaynak/Pusula