Erzurum Haber Girişi : 11 Ağustos 2015 18:24

Erzurum İstasyon Meydanı'na yeni düzenleme

Büyükşehir Belediyesi 'Tarihi Erzurum İstasyon Meydanı'nda yeni düzenleme çalışması başlattı.
Erzurumajans- Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in tarih ve eğitime yönelik talimatlarını tek tek uygulamaya geçiren Büyükşehir'in mimar ve mühendisleri, şehir genelindeki cadde, anıt, okul ve tarihi mekânları tek tek elden geçiriyor.

Prestij Cadde Uygulaması ile başlayan çalışmalar kapsamında tarihi mekânlara da yönelen Büyükşehir'in ekipleri, tarihi yerler ve çevrelerini peyzaj ve estetiksel düzenlemeyle yeniden tasarlıyor. 1940'lı yıllardan günümüze kadar gelen demiryolu ağının mihenk taşı olan Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Erzurum Gar Müdürlüğü'nün çevresi ve İstasyon Meydanı, Büyükşehir'in yeni projesiyle baştan aşağı değişecek.Meydandaki 1130 metrekarelik alan yeşillendirilecek. 181 çalı grubu, 26 ağaç ve 45 bank kullanılarak Erzurum İstasyon Meydanı yeni tasarımla estetiksel bir görünüme kavuşacak. Proje kapsamında meydana andezit döşeme yapılıp, kent mobilyaları ve fitness aletleri de konulacak. Özel otopark alanının da bulunacağı yerde yapılacak olan peyzaj çalışmasıyla Erzurum Garı tarihi misyonuna uygun bir şekilde modern bir görünüme kavuşacak.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, şehir tarihine olan hizmetlerine bir yenisini daha ekleyecek.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • Hakkı İNAN 01 Ocak 1970 02:00

    İstasyon meydanından şükrüpaşaya inen bir yol o bölgenin trafiğini çok rahatlatacaktır.Düzenleme yapılırkaen Şükrüpaşada oturanların bu isteği dikkate alınırsa daha güzel olur saygılarımla.