Erzurum Haber Girişi : 11 Temmuz 2023 13:57

Erzurum merkezdeki son hastaneydi!

Erzurum merkezdeki son hastaneydi!
Erzurum merkezdeki tek hastane de faaliyetini durdurarak Şehir Hastanesine taşınıyor.  Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılmasına karar verilen Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi'nin de taşınmasıyla şehir merkezinde hastane kalmayacak.

Erzurum merkezdeki tek hastane de faaliyetini durdurarak Şehir Hastanesine taşınıyor.  Depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılmasına karar verilen Mareşal Çakmak Devlet Hastanesi’nin de taşınmasıyla şehir merkezinde hastane kalmayacak.

 

Erzurum Mareşal Çakmak Devlet Hastanesinin depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yıkılmasına karar verildi. Hasta alımının durdurulduğu hastane, Erzurum Şehir Hastanesi’ne transfer edilecek. Depreme dayanaksız raporu verilen hastanenin taşınmasıyla beraber şehir merkezinde hastane kalmayacak. En yakın hastane ise Çat Yolundaki Erzurum Şehir Hastanesi ve bir diğer alternatif olan Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi olacak.

 

 

Haberi sosyal medyasından duyuran Erzurum İl Sağlık Müdürü Dr. Gürsel Bedir, şu ifadeleri kullanmıştı:

 

 “Mareşal Çakmak Devlet Hastanemiz için yaptırılan ve hali hazırda elimizde bulunan Deprem Analiz Raporuna göre;


-Hastanemizin beton malzeme kalitesinin ortalama 3-5 MPa gibi çok düşük düzeyde olduğu, bazı kolonlarda malzeme dayanım durumunun 0.9 MPa ya kadar düştüğü,
-Bu haliyle binaya güçlendirme yapmanın mümkün olmadığı, yıkılmasının uygun olacağı rapor edilmiştir.

 

Bu rapor doğrultusunda insanlarımızı riske atmamak için,10.07.2023 tarihli Bakanlık oluru ile Mareşal Çakmak Devlet Hastanemizde sağlık hizmeti sunumu durdurulmuştur. Bu gün itibariyle hastanemizin tüm birimleriyle Şehir Hastanemize taşınmasına başlanmıştır. Bu süreçte önceden alınmış randevuların, hangi bölümden alındıysa, Şehir Hastanemizde de aynı bölümlerde muayene ve hertürlü işlemleri devam edecektir. Saygıyla duyurulur.” Kaynak/Pusula

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.