• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 10 Mart 2015 17:00

Erzurum otogar taksicileri hukuka başvuruyor

Otogar taksicileri hukuka başvuruyor. Erzurum oto terminalinde bulunan 24 taksici esnafı mağdur edildikleri gerekçesi ile haklarını hukuki yoldan arayacak.
Erzurumajans-Otogar taksicileri hukuka başvuruyor. Erzurum oto terminalinde bulunan 24 taksici esnafı mağdur edildikleri gerekçesi ile haklarını hukuki yoldan arayacak.

Yeni oto terminalinin yapılmasının ardından otogarın işletmesinin ihale karşılığında bir firmaya verilmesi ve firmanın taksicilerden giriş ücreti olarak 21 bin TL, aylık olarak da 330 lira aidat alma şartnamesini kabul eden 24 taksici, aradan geçen süre zarfında firmanın yüklü aidatı ve seyahat firmalarının servislerini artırması ile iş yapamaz duruma geldiler.

Konuyu Erzurum Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Naci Altay'a ileten taksiciler, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'den bu konuda yardım talep etmişlerdi. Ancak aradan geçen süreç ve Büyükşehir belediyesinden de hiçbir yanıt alamayan taksiciler, bugün Oda Başkanı Naci Altay'ın makamında bir araya gelerek, Tüketici Hak Arama Derneği Genel Başkan yardımcısı Avukat Erhan Topçu ile görüşerek durumlarını anlattılar. Yapılan görüşmeler neticesinde mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında hukuki hak arama kararı alınırken, Oda Başkanı Naci Altay, özellikle siyasilere çağrıda bulunarak "Seçim süreci başladı. Şimdi aday adayları geliyor.

Adaylık süreci belli olduktan sonrada adaylar gelecek. Bizler diyoruz ki ya sorunlarımızı çözün, ya da kapımıza gelmeyin. Erzurum'un sahipsizliği ortada. Yıllardır esnafımızın yaşadığı bu sorunları çözecek bir muhatap bulamıyoruz. Bizlerin sorunlarına kim el atacak. Bu iş en kısa sürede çözümlenmezse bizlerde yakında kontak kapatma eylemine kadar gideceğiz. Korsan taşımacılık ve servisler taksici esnafımızın belini bükmekten ziyade kırmıştır. Taksicilerimiz artık ayakta bile duramaz oldu. Yeter diyoruz. Yıllardır bizi yönetenler korsan taşımacılık ve servislere karşı hiçbir çözüm üretemedi.Eğer üyelerimizin mağduriyetleri giderilmezse Erzurum'daki tüm taksici üyelerimizle Ankara'ya kadar gitmeyi düşünüyoruz" dedi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.