Erzurum Haber Girişi : 10 Ocak 2022 16:27

Erzurum sanayi ve üretim kenti olacak

Erzurum sanayi ve üretim kenti olacak
Vali Okay Memiş, Erzurum'a özel hastane için iki girişimcinin müracaatı olduğunu söyledi.

ERZURUM AJANS - Erzurum Valisi Okay Memiş, Erzurum’un her geçen gün gelişerek büyüdüğünü, sağlık, turizm ve eğitim şehri olmasının yanında sanayileşmede de ciddi adımlar atıldığını bildirdi. 


10 Ocak Gazeteciler günü dolayısıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Memiş, Kovit 19’la mücadele başta olmak üzere şehre yapılan hizmetleri anlattı. Vali Memiş, ‘Erzurum’a özel hastane talebi var mı? Yapılacak mı? Şeklindeki soruya; ‘İki girişimcinin müracaatı var. Çalışmaları sürüyor. Kısa süre içerisinde iki özel hastanenin Erzurum’a geleceğini düşünüyorum’ şeklinde cevapladı.


Erzurum’un her geçen gün büyüyen, gelişen bir şehir olduğunun altını çizen Vali Memiş, Şehrin turizmde, eğitimde ve sağlıkta ileri noktalarda olduğunu söyledi.
Palandöken Kayak Merkezi’nin dünyada sayılı merkezler arasında yerini aldığını, pisileriyle, kar kalitesiyle, beş yıldızlı otelleriyle, çok çeşitli boyutlarda mekanik tesisleriyle adeta kendisini gösterdiğini ifade eden Vali Memiş, ‘Erzurum’a Palandöken’e gelen turistler burayı görünce artık her yıl Palandöken’e geliyor ve kayağını burada yapıyor’ diye konuştu.
Erzurum’a çok sayıda isim yapmış marka otel inşaatlarının yapımının devam ettiğini, böylelikle yatak sayısının da arttığını ifade eden Vali Memiş, ‘Özellikle kış aylarında bütün otellerimiz tıklım tıklım doluyor. Yer sıkıntısı çekiyorduk. Yapılan otellerle bu sıkıntı da giderilmiş olacak’ şeklinde konuştu.


Vali Memiş şöyle devam etti; ‘Erzurum’da sadece kış turizmi yok. İnanç turizmi, dağ ve doğa turizmi, termal turizmi gibi turistlerin gezip dolaşacağı çok sayıda mekanlarımız var. Mesela Tortum Barajı, Narman Peri Bacaları, Tarihi eserlerimiz var. Yemek kültürü iştah kabartacak cinsten. Cağ kebabımız, kadayıf dolmamız, Erzurum’un yerel yemekleri tatmaya değer.
Mesela oltu taşı. Bu taştan yapılan takılar adeta göz kamaştırıyor. D
aha saymakla bitiremeyeceğimiz özelliklere sahip Erzurum.


Büyüyen, gelişen bir şehir


Vali Memiş, Erzurum’un bir üniversite şehri olduğuna da vurgu yaparak, ‘Eğitimde çok iyi noktalardayız. İyi okullarımız, iyi öğretmenlerimiz var. Peki ya sağlıkta? Orada da çok başarılıyız. Sağlıkta Erzurum’un ciddi bir alt yapısı var. Şehir hastanemiz, üniversite hastanemiz mükemmel. Çok iyi hekimlere, sağlık personeline sahibiz. Kovit 19’la mücadelede hastanelerimiz başta olmak üzere sağlık personelimiz çok iyi hizmet verdi.
Tarım ve hayvancılıkta sürekli ilerleyen bir Erzurum var. Yapılan, tamamlanan tünellerimizle daha güveli bir ulaşım sağlıyoruz. Mesafeler bu tünellerle kısalıyor. Barajlarımız var. Yapılan, tamamlanan barajlarımızla da tarım arazilerinin sulanması noktasında ileri seviyelerdeyiz.


İstihdamı artırmak içinde ciddi gayretlerimiz var.
2. sanayi bölgesinde bir şansızlık yaşadık. Şimdi yer arayışımız var. Şeker Fabrikasının karşısında bir alan var. Arkadaşlar orada zemin etüttü çalışmaları yapıyor. Burası faaliyete geçince artık Erzurum adını sanayi şehri olarak duyuracaktır. 2. Sanayi Bölgesi’ne 200 fabrika yapılacak. İstihdama ciddi katkı sağlanmış olacaktır.’


‘Kaynakları yerinde kullanıyoruz’


Vali Memiş, ‘Kamu kaynaklarının kullanılması noktasında kılı kırk yararak hareket ediyoruz. İsabetli projeleri destekliyoruz. İsabetli yatırımların yapılmasını sağlıyoruz. Mesela soğut süt zinciri projesi bunlardan birisidir ve çok başarılı bir şekilde devam ediyor’ dedi. İHA 

 

 


 

Yorum Yaz
 • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
 • serhat 07 Şubat 2022 13:27

  vali bey özel hastane ne oldu.... yeter erzurumu ve erzurumluyu kandırdınız. hani fabrikalar hani işşsiz bayan kalmayacaktı ev ev dolanıp oy topladınız şimdi kimin nasıl kapısına gideceksiniz. belediye başkanı bir taraftan il başkanı birtaraftan siz birtaraftan artık sizlere hiç kimse inanmıyor. nerde özel hastane

 • ERDİNÇ 18 Ocak 2022 17:16

  YAWW HELE ŞÜKÜRR ÇOK SEVİNDİM. BUHARA KANIMIZI EME EME ZENGİN OLDU VALLAHİ BEN BİRAZDA ERZURUMDAKİ VEKİLLERE KIZIYORUM SİZLERİN YAPAMAYACAĞINI SYN VALİ YAPIYOR.

 • serhat 18 Ocak 2022 17:15

  vali bey bırak sanayi yi üretimi. sen önce şu 2 özel hastaneden haber ver sustun kaldın iyi bir özel hastanenin şehirde yaratacagı katmadeger 3. üniversite gibi olur.

 • Dadaşbey 16 Ocak 2022 14:32

  Buhara milleti haraca bağlamış eğer bu vali yaparsa heykeli erzuruma yapılmalı

 • Meryem özkuney 11 Ocak 2022 16:06

  Özel hastane Erzurum'un nesine pardon devlet hastanesine gidemiyoruzki onun yol parası reçetesi eczane katkı parasini veremiyoruzki özel hastaneye gidek fabrika yapıp iş yerleri açın lütfen yol köprü hastane yeter artık issizlikten hastayım hastaneye gidemiyorum

 • Qwx 11 Ocak 2022 09:02

  6 tane vasıfsız vekildense 1tane böyle valı 1tane böyle belediye başkanı yeter her ile

 • Bir Vatandaş 11 Ocak 2022 08:52

  Çok çok çok geç kalındı bunun için. Kendisine hastane diyen yer pandemi döneminde Erzurum'un kanını emdi resmen.

 • Erzurum 11 Ocak 2022 08:49

  ÇOK ŞÜKÜR Recep akdağ DÖNEMİ BİTMİŞTİR.ŞEHRİMİZE ÖZEL HASTANE AÇILACAKSA DEMEK Kİ recep akdağın etkisi kalmamış

 • Raci KILIÇ 11 Ocak 2022 06:07

  İnşallah

 • Alperen 11 Ocak 2022 00:51

  2.organizeye gelince düşünce güzel lakin depo olarak kullanmak yanlış gerçekten üretim istihdam yapılacaksa eyvallah.

 • Alperen 11 Ocak 2022 00:48

  Vali bey, temennileriniz gayet güzel özel hastane için köstek olan eski kodamanlar, şehirden elini çekseler yeter bir tane ne olduğu belli olmayan Buhara ya mahkum etmiş Erzurum u.

 • Nurcan 10 Ocak 2022 22:37

  Erzurum a özel hastane şarttı bence sadece bir hastaneye bağlı olmak fiyatları oldukça yükseltiyor her doktorun fiyatı farklı olması da ayrıca komedi bir an önce yapılmasını isterim