Ekonomi Haber Girişi : 31 Ocak 2016 18:15

Erzurum süt sanayicileri derneği kuruldu

Erzurum süt sanayicileri derneği kuruldu
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in öncülüğünde aralık ayında yapılan 'Süt Ürünleri Üreticileri Sorun ve Çözüm Önerileri" toplantısı kısa sürede meyvesini vermeye başladı.
Erzurumajans-Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in öncülüğünde aralık ayında yapılan 'Süt Ürünleri Üreticileri Sorun ve Çözüm Önerileri" toplantısı kısa sürede meyvesini vermeye başladı. 

Başkan Mehmet Sekmen tarafından seçilen Alt Çalışma Grubu'nun yaptığı toplantılarda Erzurum'da üretim yapan süt ürünleri sanayicilerinin sorunları ve çözüm önerileri ele alındı. Sorunların daha hızlı çözülmesi için Başkan Sekmen'in talimatıyla Erzurum Süt Sanayicileri Derneği (ERSSAD) kurularak, Erzurum da faaliyet gösteren süt ürünleri üreticileri bir çatı altında toplandı. Erzurum ve bölge ekonomisinin tarım ve hayvancılığa dayandığını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, yeni kurulan derneğin desteğiyle üreticilerin bundan sonraki adımda ürünlerini markalaştırması gerektiğini kaydetti. Sekmen, halkımızın da yerel ürünleri tüketerek, Erzurum'a ve bölgeye katma değer sağlayan sanayicilerimize destek olmasını istedi. Başkan Sekmen, "İlimizde hayvancılığın yüksek oranlarda yapılmasına rağmen, süt ve süt ürünleri sektörü maalesef olması gereken konuma sahip değil. Büyükşehir Belediyesi olarak, problemlere çözüm üretmek için bu tür çalışmalarda öncü olmaya devam edeceğiz" dedi.  
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.