• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 31 Temmuz 2021 10:35

Erzurum'un risk durumu değişti

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca aşılamaya ilişkin son verileri paylaştı.

ERZURUM AJANS - Ayşe Nur BAYRAM / Son verilere göre Erzurum aşılama haritasında, turuncu renge geçti. 

 


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün 1 milyon 405 bin 579 doz aşı uygulandığını ve hiç aşı yaptırmayanların sayısının da 21 milyon 585 bin 060'a indiğini duyurmuştu. Bakan Koca, sosyal medya hesabından, iki ilin daha turuncu kategoriye geçtiğini bildirdi. Koca, “Van ve Erzurum, çok yüksek riskli il (Kırmızı) kategorisinden yüksek riskli il (Turuncu) kategorisine geçti” dedi.

 

 

 

 


Erzurum turuncu kategoride

 

 

Aşılama haritasında çok yüksek riskli il kategorisinde yer alan Erzurum, haftalar sonra nihayet yüksek riskli il kategorsine geçti. Turuncu renge geçen ilde aşılama oranı yüzde 55,7 oldu. 

 

 


Sağlık Bakanlığı'nın 31 Temmuz Cumartesi günü verilerine göre Erzurum'da toplam yapılan aşı sayısı 517 bin 126. Sadece birinci doz aşı uygulanan kişi sayısı 301 bin 060 iken, her iki doz aşı olan kişi sayısı ise 185 bin 546. Erzurum vaka haritasında bu hafta yükselişe geçerek vaka oranı yüz binde 91,20'ye çıkmıştı. 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.