Erzurum Haber Girişi : 28 Eylül 2016 13:15

Erzurum'da işyerleri soyulan Kuyumcular Çarşısı esnafı karakol istedi

Erzurum'da işyerleri soyulan Kuyumcular Çarşısı esnafı karakol istedi
Erzurum'un Yakutiye ilçesindeki kuyumcular çarşısı Taşmağazalar'da bir gecede 3 iş yeri soyuldu.
Erzurumajans-Erzurum'un Yakutiye ilçesindeki kuyumcular çarşısı Taşmağazalar'da bir gecede 3 iş yeri soyuldu. 

Daha önce de iki kez biber gazlı soygun ve gasp olayının yaşandığı çarşıda, esnaf bölgeye karakol kurulmasını talep ediyor.

Merkez Yakutiye ilçesindeki tarihi Taşmağazalar semtinde önceki gece 3 iş yeri kimliği belirsiz kişiler tarafından soyuldu. Ahmet Gölleroğlu'na ait Kudret Gümüşçülük mağazasının kapı camını kırarak içeri giren hırsızlar, çekmecede bulunan yaklaşık 10 bin lirayı aldı. Hırsızlar, biraz daha yukarıda bulunan Erkan Polat'a ait Şahna Oltu Taşı Tespihçilik'ten ise yaklaşık 5 bin lira değerinde tespih, gümüş yüzük ve kolye çaldı. Hırsızlar son olarak ise Batpazarı'ndaki Taner Kısaoğlu'na ait makine servis bayisine girdi. Çalacak bir şey bulamayan hırsızlar, kasadaki 60 lirayı alarak kaçtı. Sabah iş yerlerine gelen 3 esnaf soyulduğunu fark edince soluğu polis merkezinde aldı. Hiçbir iz bırakmadan kaçan hırsızların yakalanması için polis, harekete geçti. 

Taşmağazalar semtindeki çarşıda 1 Mayıs 2014'te biber gazlı soygun, 6 Ekim 2015'te ise silahlı gasp olayının yaşandığını hatırlatan  kuyumcu Ahmet Gölleroğlu, "Burası Erzurum'un Merkez Bankası. Aylardan beri polis merkezi ya da noktası açılması için yaptığımız başvurulardan sonuç alamadık. Ahmet Davutoğlu da başbakanlığı döneminde karakol kurulacağına dair söz vermişti. Ancak Taşmagazaların güvenliği hala sağlanamadı" diye konuştu.

Zafer KUMRU/DHA
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.