• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 21 Ocak 2015 13:45

Erzurum'da otopark sorunu çözülüyor

Erzurum Büyükşehir Belediyesi şehir merkezindeki park soruna köklü çözümler sunmaya devam ediyor.
Erzurumajans-Erzurum Büyükşehir Belediyesi şehir merkezindeki park soruna köklü çözümler sunmaya devam ediyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan Ertansa şirketi tarafından işletilecek olan otoparklar PARK25 markası ile hizmet sunuyor.

ŞEHİR MERKEZİNDE İKİ YENİ OTOPARK HİZMETE AÇILDI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Havuzbaşı ve Numune Otoparkları tamamlanarak vatandaşların hizmetine sunuldu.

Şehir Merkezinde, eski Numune Hastanesinin bulunduğu bölümde, hizmete giren Numune Katlı Otoparkı 565 araç, Havuzbaşı Otoparkı 167 araç kapasiteli olarak hizmet verecek. Numune Otoparkı'nda aylık ve yıllık olarak abonelik imkanı sunuluyor. Kapalı devre kamera sistemi, profesyonel çalışma ekibi ile araç güvenliğinin maksimum seviyeye çıkarılması hedefleniyor. Modern sistem ile inşa edilmiş olan otoparklarda yeni bir hizmet anlayışı ile hareket ediliyor.

ERZURUM'DA YÜKSEK PARKLANMA ADIMI ATILDI

Erzurum Büyükşehir Belediyesi raylı otopark sistemi ile önemli bir projenin de ilkine adım attı.

Erzincan Kapı'da, eski Dadaş Sineması arkasında, bulunan otoparka yeni bir uygulama getiren Büyükşehir Belediyesi katlı otopark sistemi ile bir aracın park edeceği alana iki aracın park etmesini sağlayan raylı otopark sistemi ile önemli bir projenin ilkine adım attı.

Cadde otoparkları ile özellikle cadde trafiğinin yoğun olduğu yerlerde parklanma karmaşasını çözmek, olası kazaların önüne geçmek amacıyla yapılan bu proje ile kent merkezinde minimum alanda maksimum parklanma hedefleniyor.

WAX25


Ertansa şirketi tarafından işletilecek olan WAX25 Oto Kuaförleri de hizmete açıldı. Havuzbaşı ve Numune Otoparkları içinde hizmete açılan oto kuaförler iç-dış yıkama, motor yıkama, cila, pasta, iç kuaför, boya koruma, leke koruma, jant temizleme, anti bakteriyel temizlik, zift çıkarma gibi bakım hizmetleri ile halka sunuluyor.

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen özellikle kent merkezinde otopark yapılabilecek büyük alanların olmadığı Erzurum kent merkezinde raylı sisteminde devreye girmesi ile bu soruna çözüm getirileceğini ve bu tip çalışmaların artarak devam edeceğini belirtti. Erzurum'da bir ilk olacak olan raylı sistem otopark alanlarının herkes tarafından kolaylıkla kullanılabileceğinin üzerinde duran Mehmet Sekmen; "Şehrin geleceği ve yaşanılabilirliği için bu projelerin yaygınlaşmasını hedefliyoruz." şeklinde konuştu.

Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.