Bölge Haber Girişi : 01 Haziran 2010 04:57

Erzurum'da İsrail protestosu!...

Erzurum'da İsrail protestosu!...
Gazze'ye yardım götürürken İsrail'in saldırdığı gemilerde iki Erzurumlunun da olduğu bildirilirken, ilde yüzlerce vatandaşın katılımıyla protesto gösterisi düzenlendi.
Erzurum Ajans-Gazze’ye yardım götürürken İsrail’in saldırdığı gemilerde iki Erzurumlunun da olduğu bildirilirken, ilde yüzlerce vatandaşın katılımıyla protesto gösterisi düzenlendi.
İHH vasıtasıyla Gazze’ye insani yardım malzemesi götüren gemilere İsrail askerlerinin saldırısının ardından, Erzurumlular Ulu Camii önünde toplanarak İsrail’i protesto etti. Ellerinde Filistin bayrakları bulunan vatandaşlar, yürüyüş yaparak slogan attı.
Daha sonra Lalapaşa Camii’nde öğle namazına müteakip gıyabi cenaze namazı kılınarak, basın açıklaması yapıldı. Polis, kentte olumsuz bir olay yaşanmaması için geniş güvenlik tedbiri aldı.
Öte yandan Filistin’e giden yardım gemilerinde Erzurumlu Kenan Akçil ve Canip Tunç isimli iki kişinin de olduğu öğrenildi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.