• AKTAŞ
Siyaset Haber Girişi : 06 Aralık 2011 12:24

Erzurum`da siyaset akademisne yoğun ilgi

AK Parti AR-GE Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Siyaset Akademisi sürüyor.
Erzurum Ajans-AK Parti AR-GE Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Siyaset Akademisi sürüyor. Yeni dönemde Lider Ülke: Türkiye başlığıyla start veren Akademi Erzurum’da da ilgi görmeye devam ediyor.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi Kültür Merkezi`nde ilk haftasına merhaba diyen akademinin bu haftaki konuğu İletişim Uzmanı ve Yazar Fatih Akbaba oldu. Akbaba, iletişim ailede başlar, siyasal işletişimde seçmenle diyalogun nasıl kurulacağı, toplumun karşısında kürsü korkusunu nasıl yenebileceği, jest ve mimiklerin doğru ve yerinde kullanılması, siyasetçilerin davranış ve iletişim yöntemleri başlığı altında bulunan konuları anlattı.

Fatih Akbaba, “Erzurum hiç görmeden aşık olduğumuz bir serhat şehridir. İnsanlarıyla ve duyarlılıklarıyla ülkemizin ve Anadolu’muzun parmakla gösterilen önemli bir merkezidir.” dedi.

Hitabetin günlük hayatta ne kadar değerli olduğu hakkında bilgiler veren Fatih Akbaba, "İletişim, konuşmakla ve dokunmakla bir bütündür. İletişim sadece anlamak için yapılmış bir konuşma değildir. İletişim, `Lisan-ı Hal` ile konuşmak yani bir bütün olarak öz ve sözün doğru orantılı olmasıyla ilgilidir. Aslında iletişim başlı başına dokunmaktır. Birisiyle iletişime geçmek istiyorsanız ona dokunun. İster kelimeniz ister elleriniz fark etmez ama en önemlisi insanlara samimiyetiniz ve duygunuz dokunmalı. Bu iletişimi güçlendirir, kalıcı ve gerçekçi olmasını sağlar." Diye konuştu.
Fatih Akbaba, boşanmalar ve aile olma sorumluluğu hakkında ise şunları belirtti:
“Aile içi iletişimde ciddi bir sorun yaşayan hale geldiğimizi gösteren boşanma rakamları üzerine hepimiz düşünmeliyiz. Bu anlamda şu ana kadar yapılan yanlışları düzeltip çocuklarımızın ve ülkemizin geleceği açısından aile ve eş sorumluluğunu sonuna kadar taşımalıyız. İnsanlar hem bu dünyasını hem de ahiretini cennete dönüştürecek eşleri tercih etmelidir. Ama bu arada kendisi de bu düzeyde ve bu sorumlulukta olmalıdır.”

İLETİŞİM DOKUNMAKTIR

F
atih Akbaba; “Sigara içen bir kişi günde en az 20 dakika ile 70 dakikası sigarayla geçmektedir. Ondan dolayı asla bırakamam en iyi dostum der. Oysa bir insan sevdiklerine eşine yavrusuna günde 5 dakika dokunabilse ve öpebilse ayrılıklar ve kavgalar olmaz. Maalesef biz iletişimin sadece konuşmak ve kavga etmek olduğunu sanıyoruz. Değerli dostlar iletişim dokunmaktır ve gönüllere kalbi bir dokunuştur” şeklinde konuştu. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.
  • vatandaş 01 Ocak 1970 02:00

    siyaset akademisi ne demek.yalan nasıl söylenir.keser gibi kendime yontarken rende gibi nasıl gösterilir.halkı vatandaşı uyutma teknikleri.bunları öğretebilirler.