Kültür-Sanat Haber Girişi : 22 Nisan 2013 13:08

Erzurum'da Yusufeliler gecesi

Yusufelililer Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince Erzurum'da düzenlenen gecede bir araya gelen Yusufeliler gönüllerince eğlendi.
Erzurumajans-Yusufelililer Sosyal Kültürel Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince Erzurum'da düzenlenen gecede bir araya gelen Yusufeliler gönüllerince eğlendi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Yusufeli konulu bir slayt gösterimi yapıldı. Gecede sahne alan yöresel halkoyunları gösterisi katılımcıları coşturdu.

Tulum ve davul eşliğinde saatlerce horon tepen davetliler bar ekibinin gösterisini ayakta alkışladı. Programın Çay TV'den canlı olarak yayınlanması geceye ayrı bir renk kattı. Programın sunuculuğu yapan Nusret Durur, katılımcılarla sohbet etti.
Yusufeliler Sosyal ve Kültürel Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Ali Beyaz, programda yaptığı konuşmada, "Davete katılan bütün hemşehrilerime teşekkür ediyorum. Derneğimizin bu gecesine maddi ve manevi katkıda bulunan bütün hemşerilerime saygı ve sevgilerimi sunuyorum" dedi.
Beyaz, dernek başkanlığına seçilirken üç hedefinin olduğunu bunlardan dernek binası yerini satın alarak ve üniversite öğrencilerine burs vererek iki hedefi gerçekleştirdiğini söyledi.

Beyaz, üçüncü hedef olarak belirlediği dernek binasını sürekli açık tutabilmeyi henüz tam sağlayamadıklarını kaydetti.

Gecede yapılan açık artırmada 4 bin TL veren Kaçkar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Şenol, Ağa seçildi.

Ağalık açık artırması Kaçkar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Tahsin Şenol, Akay Isı ve Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Akçin ve Nacaklar İnşaat sahibi Mustafa Nacak arasında geçti.

Geceye Yusufelili siyasi parti başkanları ve çok sayıda davetli katıldı.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.