• AKTAŞ
Erzurum Haber Girişi : 25 Eylül 2014 17:41

ESOB Başkanı Fırat'tan Rektör Koçak'a Ahilik Haftası ziyareti

Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat ve heyeti, Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak'ı makamında ziyaret etti.
Erzurumajans-Erzurum Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Rasim Fırat ve heyeti, Ahilik Haftası kutlamaları kapsamında Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak'ı makamında ziyaret etti.

Ziyaret esnasında Ahilik kültürünün çok büyük bir önemi olduğunu söyleyen Başkan Fırat, geçmiş yüzyıllarda en önemli ve en anlamlı eğitim şeklinin Ahilik olduğunu anımsattı. Ayrıca Ahilik Teşkilatı'nın içerisinde barındırdığı felsefenin bir bölümünün Avrupa'da bizden daha ileri seviyede olduğunu kaydeden Fırat, bu geleneğin gelecek nesillere de aktarılması gerektiğini belirtti.

Rektör Koçak ise, iş hayatına atılmak isteyen gençlere yol gösterilmesi konusunda Esnaf ve Sanatkârlar Odaları'nın elinden gelen gayreti göstereceğine inandığını belirterek, Başkan Rasim Fırat ve heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür etti. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.