Kültür-Sanat Haber Girişi : 06 Kasım 2014 18:30

ESTP'den Tabyalara yürüyüşe katılıma destek çağrısı

Erzurum Rus Savaşı (93 Harbi)'nin 137. yıl dönümünde, tabyalara düzenlenecek olan yürüyüşle ilgili, Erzurum Sivil Toplum Platformu'ndan tam destek ve katılım çağrısı yapıldı.
Erzurumajans-Birincisi geçtiğimiz yıl düzenlenen; Nene Hatun'un destanlaştığı 1877-1878 Erzurum Rus Savaşı (93 Harbi)'nin 137. yıl dönümünde, tabyalara düzenlenecek olan yürüyüşle ilgili, Erzurum Sivil Toplum Platformu'ndan tam destek ve katılım çağrısı yapıldı.

Bünyesinde 53 Dernek ve Vakıf bulunduran, Erzurum Sivil Toplum Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Mustafa Güvenli tarafından yapılan açıklamada, 9 Kasım günü sabah namazı ve salanın ardından Topdağı'ndaki Aziziye Tabyaları'na düzenlenecek yürüyüşe, platform olarak en üst düzeyde katılımlarının olacağı dile getirildi.

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak'ın, geçen yıl hayata geçirdiği bu organizasyonun ikinci defa düzenleniyor oluşundan mutlu olduklarını söyleyen Güvenli; Valiliği'nin öncülüğünde oluşturulan Tabyalar Platformu'nun orgazinasyonunda bütün Erzurumlular gibi, ESTP olarak şehit ve gaziler yatağı Aziziye Tabyaları'na yürüyeceklerini, söyledi.
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.