Kültür-Sanat Haber Girişi : 26 Eylül 2018 18:15

ETSO AB Bilgi Merkezi’nden 'İklim Haftası' etkinliği

ETSO AB Bilgi Merkezi’nden 'İklim Haftası' etkinliği
Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu, iklim değişikliği ile mücadelede kurumsal ve bireysel gayretlerin önemini vurgulamak için 24-30 Eylül arasında Türkiye'nin farklı illerinde çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor.
Erzurumajans-Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyonu, iklim değişikliği ile mücadelede kurumsal ve bireysel gayretlerin önemini vurgulamak için 24-30 Eylül arasında Türkiye'nin farklı illerinde çeşitli etkinlikler gerçekleştiriyor.

Bunlardan biri de, ETSO bünyesinde faaliyet gösteren AB Bilgi Merkezi'nin, Erzurum Teknik Üniversitesi (ETÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İBBF) fuaye alanında açtığı, İsveç Büyükelçiliği’nin, “İklimle Yüzyüze” isimli karikatür sergisi oldu. Sergide, iklimle ilgili karikatürler ziyaretçilerin ilgisini çekti. ETܒdeki sergiyi gezen akademisyen ve öğrencilere daha sonra Semih Kaplanoğlu'nun yönettiği ‘Buğday’ filmi izlettirildi.

Çok sayıda öğrencinin akademisyenin katıldığı etkinlikte, AB’yi tanıtıcı materyaller ve promosyon ürünler dağıtıldı. 
Yorum Yaz
  • UYARI: Konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren cümleler veya imalar, inançlara saldırı, şiddete teşvik yorumları onaylanmamaktadır.